У Житомирі відкрили регіональний центр захисту прав людини: яку допомогу можна буде отримати

Дата: 15 Січня 2025
A+ A- Підписатися

У Житомирі 14 січня запрацював перший регіональний центр захисту прав людини, куди можуть звертатися жителі області.

Про це повідомляє видання Житомир.info.

Фото: facebook.com / miskaradazt

До центру захисту прав людини можуть звертатися жителі області, коли їхні права були порушені. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець пояснив, що будь-хто може прийти, зателефонувати чи написати до центру з приводу порушення їхніх прав.

“В першу чергу це допомога родинам, чиї близькі знаходяться в російському полоні або мають статус особи зниклої безвісти, це питання захисту прав наших дітей, ВПО, окрема увага громадянам України – чорнобильцям”, – зазначив Омбудсман.

За його словами, центр захисту прав людини в області є унікальним. У ньому облаштовано все необхідне: зручне місце для приймання громадян, дитячий простір, громадський хаб, робочі місця для працівників. Враховані вимоги доступності та інклюзивності. Зазначається, що центр функціонує відповідно до моделі “Барнахус+”, що дозволить ефективніше захищати й допомагати дітям.

“Центр буде працювати у напрямку окремого захисту прав дітей, як формат Барнахус у співпраці з нашими правоохоронними органами. Барнахус – це окремий формат, де чітко визначені критерії приміщення”, зауважив Лубінець.

Центр захисту прав людини в Житомирі створили завдяки фінансовій підтримці уряду Естонії.

Звернутися до центру захисту прав людини в Житомирі можна за адресою:  площа Польова, 6-А, або за номером телефону +380509679541. 

Перший регіональний центр захисту прав людини в Україні відкрили 29 липня 2024 року в Івано-Франківську. Тоді Дмитро Лубінець зазначив, що в кожній області має бути команда з десяти працівників, які відповідатимуть за такі напрями:

  • права військовослужбовців, поліцейських, пенсіонерів, звільнених з військової служби, ветеранів та їхніх родин;
  • економічні, соціальні та культурні права;
  • права дитини;
  • права цивільних, постраждалих від збройної агресії РФ проти України;
  • захист інформаційних прав;
  • права національних спільнот, людей з інвалідністю, боротьба з домашнім насильством та торгівлею людьми;
  • право на справедливе правосуддя;
  • національний превентивний механізм – моніторинг місць несвободи в Україні;
  • міжнародне співробітництво.

Також працівники центру спілкуватимуться з родинами військовополонених та зниклих безвісти.

Раніше ZMINA писала, що в грудні 2023 року в Полтаві відкрили дев’ятий в Україні міждисциплінарний центр підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства. Його створили за міжнародною моделлю “Барнахус”. У центрі проводять розмови з дітьми, здійснюють медогляд для цілей судової медицини, надають необхідні терапевтичні послуги від відповідних спеціалістів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter