У Японії літні жінки через бідність і самотність скоюють злочини, щоб жити у вʼязниці

Дата: 21 Січня 2025
A+ A- Підписатися

У Японії дедалі більше літніх жінок свідомо обирають життя у в’язниці, намагаючись уникнути самотності й фінансових труднощів. Найбільша жіноча в’язниця країни, розташована в Точіґі на північ від Токіо, для багатьох з них стала місцем, у якому вони знайшли своєрідний прихисток.

Про це повідомляє CNN.

Фото: CNN

Так, у цій установі ув’язнені мають регулярний доступ до їжі, безоплатного медичного обслуговування, догляду та спілкування, якого їм часто бракує у звичайному житті.

“Ми тепер доглядаємо літніх жінок: змінюємо їм підгузки, допомагаємо з гігієною та годуванням. Це більше схоже на будинок для літніх людей, ніж на в’язницю з великою кількістю засуджених злочинців. Деякі з увʼязнених навіть готові платити 20–30 тисяч єн (130–190 доларів) на місяць, щоб залишатися тут назавжди”, – розповідає співробітник закладу Такайоші Ширанага

Для багатьох літніх жінок в’язниця стала джерелом стабільності. Наприклад, 81-річна Акійо (ім’я змінено з міркувань безпеки) опинилася за ґратами через крадіжку продуктів, адже її маленької пенсії не вистачало навіть на основні потреби.

“Самотність – це дуже важко. Мені соромно, що я опинилася в такій ситуації. Якби в мене була сильніша воля, я могла б жити інакше, але зараз я надто стара, щоб щось змінювати”, — зізнається вона.

51-річна Йоко, яку увʼязнювали п’ять разів за останні 25 років, також помітила, що з кожним поверненням у в’язниці з’являється дедалі більше літніх людей.

“Є люди, які навмисно чинять дрібні злочини, щоб їх затримали й вони могли знову потрапити до в’язниці, коли закінчуються гроші”, – пояснює вона.

Влада Японії визнає цю проблему. У 2021 році міністерство соціального забезпечення заявило, що літні ув’язнені, які отримують підтримку після звільнення, рідше повторно порушують закон у порівнянні з тими, хто такої підтримки не має.

Як відповідь на ці виклики уряд запровадив програми раннього втручання й відкрив центри підтримки літніх людей у громадах. Міністерство юстиції також ініціювало проєкти для ув’язнених жінок, які допомагають адаптуватися до самостійного життя, лікувати залежності та відновлювати сімейні стосунки. Попри ці заходи залишається відкритим питання, чи зможуть ці ініціативи повністю розв’язати проблему.

Нагадаємо, в Організації Обʼєднаних Націй заявили, що до 2030 року можливо досягти лише 15% усіх поставлених цілей щодо покращення сталого розвитку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter