У World Press Photo вирішили не запрошувати на церемонію нагородження російського пропагандиста Терещенка

Дата: 13 Квітня 2025
A+ A- Підписатися
Міжнародне журі та World Press Photo відкликали запрошення на церемонію нагородження в Амстердамі фотокореспондента російської пропагандистської агенції ТАСС Михайла Терещенка. Раніше фотограф здобув перемогу в одній з номінацій за серію знімків про протести у Тбілісі.
 
Про це йдеться у пресрелізі премії.
 
Фото: Михайло Терещенко / Protests in Georgia

“Враховуючи зростаючу напруженість на європейському континенті, на даному етапі ми більше не можемо допомогти гостю з контрольованої урядом російської організації. Як наслідок, Михайла Терещенка більше не запрошують на програму для переможців та церемонію нагородження в Амстердамі”, – заявили представники премії.

У World Press Photo наголосили, що працюватимуть над покращенням внутрішніх правил і процедур. А також консультуватимуть фотографів, які працюють у таких місцях, як Грузія чи Україна, або ж фотографів, які працюють у місцях з репресивними режимами, які часто намагаються робити хорошу роботу у складних ситуаціях.

Згідно з правилами конкурсу World Press Photo Contest 2025, глобальне та регіональне журі оцінювали всі роботи анонімно, не знаючи особи фотографа чи його роботодавця.

“У зв’язку з мінливими часами та контекстами наші правила та процедури мають продовжувати розвиватися та адаптуватися. Ми прагнемо вчитися та вдосконалюватися”, – підсумували у премії.

Нагадаємо, міжнародне журі World Press Photo перепросили за об’єднання робіт на тему російсько-української війни “Підземний польовий шпиталь” Нанни Гайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра в одну візуальну пару.

Раніше ZMINA повідомляла, що Міжнародний фотоконкурс World Press Photo-2025 наприкінці березня оголосив регіональних переможців. Серед них – двоє росіян, білоруска та німці з проєктами з України; у категорії “Одиночні фотографії” від Європи відзначили дві роботи про війну в Україні, які журі назвало “візуальною парою”, що нібито передає як фізичний, так і психологічний виміри конфлікту. 

Таке поєднання викликало обурення в українській спільноті. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter