У виправній колонії Сімферополя росіяни вербують в’язнів на війну проти України – правозахисниця
В окупованому Криму у виправній колонії №1 Сімферополя окупанти вербують засуджених за кримінальними статтями в’язнів, щоб вони воювали проти України в складі Збройних сил РФ.
Про це агентству Укрінформ повідомила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.
За її словами, Кримська правозахисна група має підтверджену інформацію, що у виправній колонії №1 у Сімферополі загарбники вербують для участі у війні Росії проти України в’язнів, які сидять за кримінальними статтями.
Вона нагадала, що практика вербування людей, засуджених за кримінальні злочини, поширена в Росії. Особливо це застосовується щодо в’язнів, які відбувають покарання за тяжкі кримінальні злочини в колоніях суворого режиму.
“Перші сигнали ми отримали в березні минулого року, коли громадяни України, які перебували на території РФ, повідомляли, що люди (фінансиста ПВК “Вагнер” Євгена. – Ред.) Пригожина вербують людей для участі у військових діях проти України”, – зазначила правозахисниця.
Як відомо, російський бізнесмен Євген Пригожин, який відомий як “кухар Путіна”, особисто вербує в російських колоніях ув’язнених для терористичного формування ПВК “Вагнер”, що бере участь у війні проти України.
За даними Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, станом на 17 січня 2023 року в окупованому Криму вже відбулися поховання щонайменше 265 солдат. 161 з них, ймовірно, були громадянами України. Кількість поховань може бути більшою, оскільки значна частина відбувається без висвітлення. Інформація регулярно доповнюється.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо ви стали потерпілим або свідком тортур, залиште інформацію про себе в онлайн-формі або ж напишіть на електронну адресу oh@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами.
Отримана інформація буде використана для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, зокрема до Комітету ООН проти тортур, Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань подій в Україні, Міжнародного кримінального суду, Європейського суду з прав людини тощо для розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні.