У Верховній Раді розкритикували позицію Швейцарії щодо надання Україні зброї
Голова фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія розкритикував Швейцарію через її позицію щодо постачання зброї Україні та поставив під сумнів ефективність її політики нейтралітету.
Про це він заявив в інтерв’ю виданням швейцарської медіагрупи CH-Media, яке цитує “Європейська правда“.
Голова фракції пояснив, що розуміє небажання Швейцарії безпосередньо передавати зброю Україні, але висловив нерозуміння щодо того, чому вона блокує реекспорт власної зброї з боку інших держав.
“Якщо Швейцарія продовжить іти цим шляхом, то в кінцевому підсумку вона повністю втратить свій ринок озброєнь. Це був би кінець швейцарської збройової промисловості”, – вважає він.
Арахамія стверджує, що Україна знає про випадки, коли наявність швейцарських компонентів у певній зброї ставала на заваді її продажу, тому що покупці “не хочуть платити за те, що вони не можуть потім віддати кому завгодно”.
Топполітик “Слуги народу” зазначив, що не бачить великої перспективи в концепції нейтралітету.
“Нейтралітет допоміг швейцарському народу після Другої світової війни, але я не думаю, що він працює в сучасному світі”, – сказав він.
Арахамія також закликав Швейцарію більше інвестувати в Україну, зокрема в питанні спільного виробництва зброї, згадавши про її важливі внески у сфері фінансової підтримки та розмінування.
Наразі нейтралітет Швейцарії забороняє постачати зброю безпосередньо до зон бойових дій. Це правило діє, навіть якщо інша країна купила зброю у Швейцарії: країни-покупці повинні підписати так звану декларацію про нереекспорт.
У червні президент Володимир Зеленський під час звернення до депутатів швейцарського парламенту закликав їх розблокувати експорт зброї до України для наближення миру.
Напередодні швейцарська газета Neue Zürcher Zeitung з посиланням на дані Федеральної розвідувальної служби Швейцарії повідомила, що у Швейцарії перебувають близько 80 російських шпигунів, що становить близько однієї п’ятої загальної кількості агентів Росії в Європі.
Представник швейцарського департаменту закордонних справ у коментарі NZZ підкреслив, що уряд країни “не накладає жодних санкцій у вигляді вислання дипломатів”, додавши, що канали зв’язку з Росією мають бути збережені.
Раніше Швейцарія відхилила прохання послів країн “Групи семи” приєднатися до робочої групи з пошуку підсанкційних російських активів REPO.
Також на початку квітня 2023 року ZMINA повідомляла, що Швейцарію розкритикували в G7 за “лазівки”, які, як стверджують посли “Групи семи”, дозволяють російським активам уникати санкцій у цій країні та становлять “репутаційний ризик” для країни.
Як відомо, тоталітарна Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населення, воєнними злочинами та злочинами проти людяності.
Неспровокована війна Путіна призвела до численних глобальних криз: поставила під загрозу енергетичну та продовольчу безпеку, спричиняє інфляцію та зростання боргу в різних країнах.
11 вересня 2023 року прессекретар російського диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Росія не готова закінчувати війну проти України шляхом перемовин.
Із 24 лютого 2022 до 27 серпня 2023 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) зафіксувало 26 717 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в країні: 9 511 загиблих і 17 206 поранених. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.
Російські ЗМІ інформують, що станом на 1 серпня кількість переміщених з України до РФ перевищила 3 мільйони. Водночас половина з цього числа – жителі районів, контрольованих незаконними збройними формуваннями Донеччини та Луганщини, які виїздили також ще до початку війни.