У столиці відкрили консультаційний центр Омбудсмана для родичів дітей, яких незаконно вивезли з України

Дата: 18 Серпня 2022
A+ A- Підписатися
У Києві запрацював консультаційний центр Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, куди можуть звертатися рідні дітей, яких окупанти незаконно вивезли з України.
 
Про це повідомив Омбудсман Дмитро Лубінець.
 
Дмитро Лубінець. Джерело: “Укрінформ”

За його словами, цей центр – не звичайна державна установа, а заклад з неформальною атмосферою, де люди зможуть вільно говорити про свою проблему.

“Для нас це довгоочікуваний проєкт. Питання дітей для нашої держави є пріоритетним. Через агресію РФ ми маємо сотні загиблих, тисячі поранених, у нас десятки тисяч незаконно депортованих дітей. Ми робимо все, щоб вони повертались. Кожна дитина – це окрема історія. По кожній сім’ї треба працювати”, – зазначив Лубінець.

Саме для цього вирішили створити неформальний простір, щоб відвідувачі не почувалися як в офісі. 

Омбудсман додав, що такий центр в Україні – перший. Деякий час він працюватиме як пілотний. Пізніше такі заклади відкриють у кожній області, аби родичі дітей, яких вивезли з України могли звернутися по комплексну допомогу.

Центр запрацював у рамках інформаційно-комунікаційного порталу “Діти війни”. Радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук зазначила, що якщо у когось виникають проблеми з користуванням порталом, вони можуть звернутися до центру за консультацією.

“Консультаційний центр – саме те місце, де люди отримають живе спілкування. Можливо, у когось не виходить скористатися порталом “Діти війни”. Тут вони зможуть одразу отримати консультацію. Бо наші діти та їхні родини потребують підтримки”, – сказала вона.

Центр розташований на вулиці Інститутській, 21/8.

На початку серпня ZMINA повідомляла, що російські окупанти найближчим часом мають намір депортувати 104 дитини з тимчасово окупованої території Луганської області.

Як відомо, наприкінці травня Путін спростив процедуру набуття російського громадянства для дітей-сиріт з України.

Таке рішення є частиною насильницької русифікації мешканців окупованих територій, зокрема дітей. Водночас це дозволить росіянам усиновлювати українських сиріт, оскільки раніше законодавство РФ забороняло всиновлення дітей без російського громадянства. 

Читайте також: “Куди і як повідомляти про незаконне переміщення дітей-сиріт на окуповану територію або в Росію – алгоритм Мінреінтеграції”. 

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

 • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
 • катування і нелюдське поводження;
 • зґвалтування;
 • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
 • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
 • використання населення як “живих щитів”;
 • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
 • викрадення і незаконні арешти цивільних;
 • взяття заручників;
 • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
 • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
 • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
 • використання отруйних речовин;
 • напади на релігійні й культурні установи;
 • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter