У США суд призупинив дію рішення адміністрації Трампа про відправку тисяч працівників USAID у відпустку
Окружний суддя у Вашингтоні (США) Карл Ніколс тимчасово дозволив повернутися до роботи приблизно 2,2 тис. співробітникам Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), яких адміністрація президента Дональда Трампа відправила в оплачувану відпустку, а також відновив на посадах близько 500 уже звільнених працівників.
Таким чином план ліквідації агентства, анонсований новим президентом США, наразі призупинений, пише Reuters.

Суддя, який був висунутий Трампом під час першого терміну його президентства, частково задовольнив прохання найбільшої профспілки державних службовців США та асоціації працівників зовнішньої служби, які подали до суду через наміри адміністрації президента закрити агентство.
Також він заборонив переміщати гуманітарних працівників USAID, які дислокуються за межами Сполучених Штатів.
Розпорядження Ніколса діятиме до 14 лютого 2025 року. У ньому суддя вказав, що профспілки зробили “вагомі докази непоправної шкоди”, якщо суд не втрутиться у ситуацію з USAID.
Водночас він відхилив інші запити профспілок щодо відкриття будівель USAID і відновлення фінансування грантів і контрактів агентства.
Нагадаємо, що адміністрація Трампа в повідомленні, надісланому працівникам агентства з надання допомоги іноземним державам у четвер, 6 лютого, заявила, що залишить 611 основних працівників USAID, коли зараз по всьому світі їх налічується понад 10 тисяч осіб.
Сам президент у своїй публікації у виданні Truth Social бездоказово звинуватив USAID у корупції та шахрайському витрачанні грошей.
Наказ призупинити всю зовнішню допомогу США, щоб переконатися, що вона відповідає його політиці “Америка перш за все”, Трамп видав за кілька годин після інавгурації, 20 січня 2025 року. Відтоді “хаос поглинув USAID”, яке розподіляє мільярди доларів гуманітарної допомоги по всьому світу, пишуть журналісти.
“Значне скорочення чисельності, а також закриття офісів, примусове переселення цих осіб були здійснені з перевищенням повноважень виконавчої влади з порушенням поділу влади”, — заявила Карла Гілбрайд, юристка профспілок, на судовому засіданні, де оскаржувалося це рішення.
Припинення роботи USAID у світі після видання відповідного указу, який фактично заморозив всю іноземну допомогу, за винятком екстреної продовольчої, призвело до зупинки програм USAID, що охоплюють рятувальну допомогу по всьому світу. Експерти попередили, що це може призвести до загибелі людей.
Для прикладу, у 2023 фінансовому році Сполучені Штати виділили, частково через USAID, 72 мільярди доларів допомоги по всьому світу: від програм підтримки здоров’я жінок у зонах конфлікту до доступу до чистої води, лікування ВІЛ / СНІДу, енергетичної безпеки та боротьби з корупцією.
У 2024 році 42% усієї гуманітарної допомоги у світі, відстежуваної ООН, надана з боку США, але це становить менше ніж 1% загального бюджету країни.
Про те, які наслідки має рішення Трампа для України, читайте за посиланням.