Рубіо підтвердив, що США не поновили фінансування програми, яка займалася пошуком викрадених росіянами українських дітей

Дата: 29 Березня 2025
A+ A- Підписатися

Державний секретар Сполучених Штатів Марко Рубіо заявив, що програму Conflict Observatory, яка відстежувала масову депортацію українських дітей окупантами не поновили. Вона не працює.

Про це йшлося на пресконференції посадовця 28 березня.

Ілюстративне фото. Джерело: Reuters

“Вона (програма – ред.) стала частиною скорочень, які були зроблені, але ми зберегли дані й забезпечили їхню наявність, щоб вони могли бути передані відповідним органам. Ми також надамо інформацію Конгресу – не знаю, чи це буде офіційне повідомлення, чи просто відповідь на листи, які нам надіслали”, – зазначив посадовець.

Раніше того ж дня, видання The Washington Post із посиланням на помічників Конгресу, повідомляло, що США тимчасово скасували своє рішення і відновили фінансування цієї ініціативи.

Програму Conflict Observatory фінансував уряд США та очолювала Гуманітарна дослідницька лабораторія Єльського університету (Yale Humanitarian Research Lab). Вона допомогла відстежити тисячі українських дітей, викрадених росіянами.

Conflict Observatory стежила за депортацією дітей за допомогою супутникових зображень, біометричних даних та інших цифрових інструментів. Це було доказами, які планували використати зокрема і в Міжнародному кримінальному суді.

Нагадаємо, в середині березня медіа повідомляли, що адміністрація президента США Дональда Трампа припинила ініціативу Conflict Observatory, яка відстежувала масову депортацію українських дітей. 

ЗМІ писали, що Держдепартамент США також зупинив передачу доказів про російський злочин депортації та індоктринації дітей до правоохоронних органів Європи, зокрема Європолу.

Раніше ZMINA повідомляла, що Держдепартамент США міг видалити інформацію про особисті дані та місце перебування 35 тисяч українських дітей, викрадених Росією. Проте згодом стало відомо, що відповідальна за це компанія Quiet Professionals вирішила не видаляти базу даних обсерваторії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter