У соцмережах розкритикували створений МЗС цифровий аватар Вікторію Ші, бо вона нібито не схожа на українку
Міністерство закордонних справ України представило Вікторію Ші – представницю з консульських питань, створену з використанням технологій штучного інтелекту. Її прототипом є Розалі Номбре – українська співачка й модель родом із Донецька. Користувачі соцмереж розкритикували Вікторію за колір шкіри, зазначаючи, що вона начебто не схожа на українку.
Про це пише hromadske.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що використання штучного інтелекту в роботі МЗС – це не примха, а вимога воєнного часу, оскільки для того, щоб досягати необхідних для країни результатів, потрібно пришвидшувати всі процеси.
Поруч з коментарями користувачів соцмереж на зразок: “Який креативний проєкт” були пропозиції “замінити увесь МЗС на ШІ”, а також расистські висловлюватися про колір шкіри Номбре.
Згодом сама співачка відреагувала на хвилю хейту, спрямованого на ШІ-представницю МЗС, для якої вона стала прототипом і яку розкритикували за колір шкіри.
“Досить ігнорувати інші етнічні групи, які проживають в Україні. Досить наслідувати шовіністичне минуле. Вже давно прийшов час читати і розуміти сенс книги, а не критикувати її обкладинку”, – написала вона в інстаграмі.
У коментарі виданню “The Village Україна” Розалі зазначила, що такі суперечки стаються через те, що люди не відрізняють поняття “нація”, “етнос” і “народ”, а тому і вважають, що всі українці нібито повинні мати “однаковий вигляд”.
З відкритих джерел відомо, що дівчина народилася в Донецьку, звідки згодом переїхала до Харкова на навчання у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна на спеціальності “Банківська справа і страхування”.
Судячи з дописів Розалі Номбре в її інстаграмі, вона їздила у Донецьк до повномасштабного російського вторгнення у 2022 році. Про це свідчить, зокрема, її публікація від 19 січня 2022 року, де вона розповіла про “пекельну” дорогу з Донецька “через чортові умовності та заборони”. На фотографії до допису Донецьк також позначений як геолокація.
Нагадаємо, що у Міністерстві закордонних справ наголошують, що консульська представниця та її реальний прототип є двома різними особами, а з офіційними коментарями виступає лише цифрова.
Коментарі Вікторії Ші зʼявлятимуться на офіційних ресурсах МЗС України, вебсайті та сторінках у соцмережах. Окремо пресслужба передаватиме такі коментарі медіа.
Передбачили й кілька рівнів захисту Вікторії Ші від цифрових підробок. На кожному оригінальному відео консульської представниці розмістять QR-код, що веде на текстову версію того самого коментаря на офіційній сторінці МЗС. У разі відсутності такого QR-коду чи переходу на будь-який інший сайт відео не вважається вірогідним.