У Росії журналістку Надію Кеворкову, обвинувачувану у “виправданні тероризму”, оштрафували на 600 тисяч рублів
У Росії другий окружний військовий суд Москви засудив журналістку Надію Кеворкову до штрафу у розмірі 600 тисяч рублів у справі про “виправдання тероризму”, натомість державне звинувачення вимагало для неї шість років позбавлення волі та штрафу у 500 тисяч рублів.
Жінку звільнили з-під варти у залі суду, повідомила кримська правозахисниця Муміне Салієва.

Приводом для переслідування Кеворкової стали два пости у телеграмі. В одному з них вона опублікувала текст, написаний ще 2010 року її другом та колегою журналістом Орханом Джемалем. Другий стосувався діяльності афганського ісламістського руху “Талібан”, який досі офіційно вважається терористичним у Росії, хоча МЗС і мін’юст виступають за виключення руху зі списку заборонених організацій, а офіційні російські керівники зустрічаються з представниками “Талібану”.

За даними росмедіа, свою провину Кеворкова на суді не визнала. В останньому слові жінка зазначила, що у доносі на неї було сказано, що вона займається так званим “ісламським світом”. Вона наголосила, що “ісламським світом” займається і президент РФ Володимир Путін, а Росія є спостерігачем в організації “Ісламська конференція” – найбільшому об’єднанні країн з ісламським населенням.
Під час суду Кеворкова заявила, що відчуває образу за всіх журналістів, тому що журналісти не можуть і не повинні узгоджувати кожне написане слово із юристом.
Адвокат журналістки в дебатах звернув увагу на те, що текст Джемаля вже давно доступний в інтернеті, однак зацікавив російські правоохоронні органи лише після того, як його перепостила Кеворкова. Він зазначив, що навіть експерти дійшли висновку, що пости медійниці мали скоріше інформаційний характер і не містили схвалення будь-яких протиправних дій або розпалювання ненависті.
Захист Кеворкової вимагав її виправдання.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що минулого року в Росії верховний суд Татарстану визнав журналістку Татаро-башкирської служби “Радіо Свобода” Алсу Курмашеву винною в поширенні “фейків” про російську армію й засудив її до шести з половиною років колонії.
Звільнена у межах обміну, який провели у серпні 2024 року Росія та ще кілька країн, серед яких США та Німеччина. До РФ повернули низку людей, обвинувачених у шпигунстві та вбивствах, а з РФ вивезли ув’язнених журналістів, політиків та інших політв’язнів.