У Росії заблокували доступ до сайту “Репортери без кордонів” – “Роскомсвобода”

Дата: 21 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

У Росії заблокували доступ до сайту міжнародної неурядової організації “Репортери без кордонів” (Reporters sans frontières – RSF), а також низки українських ресурсів.

Про це повідомив проєкт “Роскомсвобода”.

Джерело: rfi.fr

Доступ обмежується по масці (*) – тобто відразу до всіх доменів і піддоменів. Причина обмеження доступу поки що невідома, уточнили в повідомленні.

Джерело: “Роскомсвобода”

Рішення про блокування ухвалив “Незазначений держорган”, яким зазвичай є генпрокуратура РФ. До повноважень цього органу входять військова цензура, блокування екстремістських та терористичних матеріалів, сайтів “небажаних” організацій, закликів до масових заворушень, донатів військовому противнику та пожертвування організацій. Також відомство блокує шахрайські сайти та іншу інформацію.

“Роскомсвобода” з великою ймовірністю припускає, що доступ до сайту Фонду Пінчука заблокували з міркувань саме військової цензури. 

Джерело: “Роскомсвобода”

З тієї ж причини блокується проєкт з ідентифікації на основі відкритих джерел російських військових “OSINT-бджоли”, черговий домен “Хочу жити” для російських військових, які хочуть здатися в полон, та посилання зі зверненням до росіян на польському сайті Legion Polski.

Нагадаємо, що “Репортери без кордонів” – неурядова організація, що займається захистом свободи слова та журналістів у всьому світі. Зокрема, раз на кілька років на її сайті оприлюднюють рейтинг “ворогів свободи преси” – політиків, які, на думку організації, утискують незалежні ЗМІ у своїх країнах. Від Росії до рейтингів останніх років входять президент Володимир Путін та голова Чечні Рамзан Кадиров.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що у березні 2024 року “Роскомнадзор” заблокував у РФ сайти центру захисту прав людини “Меморіал”, а також видання Sota і SotaVision.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter