У Росії за понад два місяці завели майже 2 000 справ про “дискредитацію армії РФ”
Щонайменше 1 933 адміністративні справи завели з березня 2022 року у РФ за статтею про “дискредитацію збройних сил”.
Про це інформує “ОВД-Інфо” з посиланням на сайти судів, системи ДАС “Правосуддя”, пресрелізи МВС та повідомлення, що надходять на гарячу лінію проєкту.
“Ми порахували, скільки справ про “дискредитацію“ армії завели силовики. Спойлер: дуже багато, майже 2000. Хоча статтю запровадили лише у березні, її застосування вже стало всеросійською практикою: поліція не виявила “дискредитації“ тільки в Чечні (дивовижно), Тиві та Магаданській області“, – йдеться у повідомленні.
Усі відомі випадки переслідування за статтею про дискредитацію армії пов’язані з протестами проти війни.
Штрафів виписали майже на 20 мільйонів рублів, середня сума штрафу перевищує 34 тисячі рублів.
Протоколи складають не лише за висловлювання на підтримку України або з засудженням дій російської влади, а й, наприклад, за слова “Миру — мир” або “Ні війні”. Скажімо, протоколи на кількох учасників маршу “Безсмертний полк” 9 травня складали за плакати “Мій дід воював проти фашизму” або “Вони воювали не за це”.
Кримінальну справу можуть також порушити і за повторну “дискредитацію”.
Кілька десятків кримінальних справ у Росії також порушили за статтею про “фейки” щодо дій російської армії. “Фейками” слідчі називають поширення інформації, яку офіційно спростовувало російське Міноборони, наприклад, про причетність військових РФ до масових вбивств у Бучі, Маріуполі.
У суботу в різних містах Росії за статтею про дискредитацію армії затримали учасників одиночних антивоєнних пікетів. Про це пише “Радіо Свобода“.
У Єкатеринбурзі із плакатом “Zло не может победить” затримали Івана Любімова. У Кронштадті поліція схопила місцеву мешканку Ганну Мерлухіну через табличку “Stop war” на велосипеді. У Москві на Пушкінській площі затримали Василя Борисова, який вийшов на пікет із плакатом “Нет войне”. У Санкт-Петербурзі поліцейські затримали Дмитра Ловчановського, який вийшов до Національної бібліотеки з плакатом “МИР”, а також затримали активіста Олександра Шерченкова, який вийшов до пам’ятника Тарасу Шевченку з плакатом “Нет войне”.
Раніше ZMINA повідомляла, що на початку березня у 56 містах РФ поліція затримала понад 4300 мітингувальників на акціях протесту проти військового вторгнення в Україну, серед затриманих є неповнолітні.
За даними правозахисників, з початку протестів проти війни з Україною затримали 12 724 особи в більш ніж 100 містах.