У Росії просять визнати Bellingcat “небажаною організацією”

Дата: 28 Липня 2021
A+ A- Підписатися

Російське Федеральне агентство новин (РІА ФАН), пов’язане з прокремлівським бізнесменом Євгеном Пригожиним, звернулося до генеральної прокуратури РФ і ФСБ з проханням визнати ”небажаною організацією” проєкт Bellingcat, який працює над журналістськими розслідуваннями.

Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на російські ЗМІ.

Джерело: ilko.ua

На думку РІА ФАН, Bellingcat – один з головних рупорів антиросійської пропаганди, який “фінансується низкою західних НПО та фондів” і за час свого існування “відзначився вкидами, опублікованими в інтересах іноземних держав”. 

Як заявили в російському агентстві новин, Bellingcat “маніпулює поняттям прав людини та становить загрозу національній безпеці РФ”, виставляючи її “злочинною державою”.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що мін’юст РФ заніс п’ятьох журналістів видання “Проєкт” до списку “іноземних агентів”, а генеральна прокуратура оголосила медіа, створене 2018 року, “небажаною організацією” на території країни.

За час роботи журналісти медіа випустили чимало гучних розслідувань, які стосувалися статків російських високопосадовців, жінок, яких називають “доньками Путіна”, та наближених до російського президента олігархів. Окрім цього, вони порушували тему сексуальних домагань, того, як російська влада намагається впливати на зміст вікіпедії, і так званої дідівщини в армії. 

Згідно з російськими законами, іншим виданням та громадянам заборонено поширювати матеріали “іноагентів”, вподобати їхні дописи в соцмережах та робити репости.

Участь у діяльності “небажаної організації”, згідно з російськими законами, карається спочатку штрафами, а згодом порушники можуть отримати до чотирьох років за ґратами. Поза законом перебуває й керівництво “небажаної організації”, за що можна отримати від декількох сотень годин обов’язкових робіт до шести років позбавлення волі.

Пожертвування або інше фінансування “небажаної організації” теж може призвести до кримінального переслідування. Видання “Проєкт” працювало на пожертви читачів.

Журналістам, яких визнали “іноагентами”, загрожує адміністративна, а потім і кримінальна відповідальність. Вони мають позначати всі свої повідомлення в соцмережах і в ЗМІ, а якщо не робитимуть цього, то їм загрожує штраф до двох з половиною тисяч рублів. Такі люди повинні відкрити юридичну особу – компанію та звітувати перед посадовцями. За порушення передбачено штрафи, а в перспективі – кримінальна відповідальність. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: