На окупованих територіях працюють “патріотичні наставники” для молоді, їх професійно готують у Росії
У Москві стартувало подання заявок на другий сезон всеросійського конкурсу “патріотичних наставників”, фіналістами якого стануть 400 людей, вони працюватимуть, зокрема, й на тимчасово окупованих територіях.
Про це повідомили російські пропагандистські медіа.

“Час аматорів минув – працювати з підлітками, з дітьми, з молоддю сьогодні мають лише професіонали”, – заявила керівниця “Роспатріотцентру” Олена Бєлікова.
Вона також зазначила, що до патріотичного виховання дітей зараз активно залучають учасників війни РФ проти України.
У конкурсі заявлено п’ять номінацій:
- “Наставник-початківець” для учасників від 16 до 23 років без досвіду в наставництві;
- “Досвічений наставник” для тих, хто має досвід у наставництві від року;
- “Наставник-лідер” для керівників у сфері патріотичного виховання.
На відміну від першого конкурсу, цього року пропагандисти додали ще дві номінації – “Наставник на службі” для співробітників силових відомств і “СВІЙ наставник” для учасників війни РФ проти України.
Конкурс передбачає військово-спортивну гру, освітній блок та “експертне консультування”. Також його учасники мають представити авторський проєкт чи методичну розробку, провести відкритий урок або майстер-клас.
За результатами конкурсу окупанти хочуть створити базу “експертів-пропагандистів” та відкриту базу даних пропагандистських проєктів для “загального використання”.
Конкурс відбувається під патронатом так званого Руху перших – аналога радянської піонерії. Він ставить за мету формування в молоді “традиційних російських духовних і моральних цінностей”. Ініціатором конкурсу “патріотичних наставників” “Бути, а не здаватися” виступив російський президент Володимир Путін.
Учасники конкурсу беруть активну участь в організації мілітарних ігор для дітей “Зарница”, є “експертами” пропагандистського “Роспатріотцентру”, а також авторами й співавторами проєктів “Руху перших”.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що в дитсадках на тимчасово захоплених територіях Херсонщини окупанти впроваджують мілітаризацію освіти. Так, у Скадовському районі в яслах провели “патріотичне заняття”, присвячене російській армії.