У Росії через статус “іноземного агента” закрилося видання VTimes

Дата: 03 Червня 2021
A+ A- Підписатися

Російське видання VTimes заявило про припинення роботи через політичні та фінансові труднощі після надання йому статусу “іноземного агента”.

Відповідну заяву оприлюднено на сайті видання.  

Джерело: svoboda.org

На власному прикладі ми переконалися: владі не потрібні професійні та непідконтрольні медіа… Ми вивчили сім сценаріїв продовження діяльності VTimes зі статусом “іноагента” або без такого. У кожному зі сценаріїв був ризик кримінального переслідування співробітників видання з можливістю позбавлення волі. Але причина нашого рішення не тільки й не стільки страх кримінального переслідування за те, що ми чесно виконуємо свій професійний обов’язок”, – йдеться в заяві.

Після отримання виданням статусу “іноагента” його рекламодавці та партнери не розуміють, як співпрацювати з ним. А допомоги читачів для роботи якісного медіа не досить.

“Через статус іноагента багато посадовців, бізнесмени та навіть аналітики побоюються давати коментарі… Фактично VTimes виштовхнули в нішу опозиційних політичних ЗМІ. Тому ми ухвалили рішення припинити видання VTimes – 12 червня, в День незалежності Росії”, – заявили журналісти.

VTimes створили наприкінці липня 2020 року журналісти “Ведомостей”, які звільнилися на знак протесту проти політики нового керівництва газети.

14 травня видання потрапило до переліку “іноземних агентів”, оскільки було зареєстроване в Нідерландах.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що в РФ після 21 року роботи закривається видання Newsru.com. Редакція назвала причиною такого кроку економічні проблеми, спричинені політичною ситуацією в країні. 

Нагадаємо, що закон про іноагентів працює в Росії з 2012 року. До таких можуть прирівняти некомерційні організації, що ведуть політичну діяльність і отримують гроші з-за кордону навіть у межах грантів або пожертвувань. Із 2014 року в списку іноземних агентів опинилися десятки організацій, які займаються правозахистом, допомогою ВІЛ-інфікованим, захистом екології та соціологічними опитуваннями.

Схожий закон є в США, але, за словами правозахисників, такі ініціативи влади негативно впливають на громадянське суспільство. Міжнародна правозахисна організація Freedom House в одному зі звітів назвала практику використання законів про іноземних агентів руйнівною для демократії. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter