У Росії активістку засудили до чотирьох років умовно за роботу “небажаної” організації
Суд у Ростові-на-Дону засудив активістку “Відкритої Росії” Анастасію Шевченко до чотирьох років умовно з випробувальним терміном на чотири роки за статтею про роботу “небажаної” організації.
Про це в телеграмі повідомив адвокат Сергій Бадамшин.
Закон про роботу “небажаних” організацій у Росії діє з 2015 року. Згідно з ним, будь-яка іноземна або міжнародна неурядова організація, визнана “небажаною”, не може працювати на території країни. Окрім заборони для таких організацій відкривати свої філії в Росії, вони також не можуть поширювати будь-які матеріали та організовувати програми, а банки повинні заморозити їхні рахунки. Для громадян РФ, які співпрацюють з такими організаціями, також передбачено санкції.
Шевченко стала першою людиною в Росії, яку звинуватили за цією статтею. Справу проти жінки порушили через організацію політичних дебатів і публікації посту про лекції “Відкритої Росії”. Під домашнім арештом росіянка перебуває з 23 січня 2019 року.
За час судового процесу Шевченко, яка має трьох дітей, втратила старшу доньку Аліну. Дівчина померла в лютому 2019 року, однак її матір не хотіли відпускали з-під арешту та весь день, поки дочка лежала в реанімації, Шевченко допитували силовики.
З критикою рішення російського суду вже виступили в міжнародній правозахисній організації Amnesty International.
“Це рішення є пародією на справедливість. Анастасія Шевченко не скоїла жодного злочину. Вона ніколи не мала бути позбавлена волі, оскільки її переслідували лише за мирне здійснення своїх прав людини. Шевченко стала заручницею цинічної, жорстокої та нелюдської системи, єдиною метою якої є придушення, залякування та придушення найсміливіших та найсильніших активістів Росії. І вона тепер матиме судимість”, – зазначила директорка московського офісу Amnesty International Наталя Звягіна.
Фотографія обкладинки: сторінка Шевченко у фейсбуці