У російському регіоні більшість приватних клінік більше не проводитимуть аборти

Дата: 10 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

У Курській області РФ чотири з п’яти приватних клінік, що мають ліцензією на проведення медикаментозних абортів, відмовилися надавати таку допомогу жінкам. 

Про це повідомляють пропагандистські російські медіа з посиланням на заступника губернатора регіону Андрія Білостоцького

Ілюстраційне зображення. Фото: ТАСС

Російські посадовці у регіоні сподіваються, що відмова приватних клінік надавати допомогу жінкам призведе до того, що за кілька років там від аборту відмовлятимуться 40% тих, кому це потрібно. Медики області наполягають, що самостійно ухвалили рішення не надавати допомогу пацієнткам. 

У Росії не перший рік обговорюють те, як можна обмежити репродуктивні права жінок, втім, нині, як припускають журналісти, влада вирішила робити це без внесення одразу прямої заборони у законодавство. Таким чином у Росії, наприклад, вже ухвалили законодавство щодо “ЛГБТ-пропаганди”, спочатку приймаючи дискримінаційні заборони на рівні регіонів. 

Вже у двох російських регіонах ввели покарання за “схиляння до аборту”, а практику, коли приватні клініки відмовляються надавати допомогу жінкам, апробували в окупованому Криму. На півострові відтепер жінка може перервати вагітність лише у державній клініці й після вислуховування настанов від окупаційних посадовців про соціальну підтримку дитинства.

Активно у просуванні женоненависницьких ідей допомагає РПЦ, очільник якої торік закликав заборонити приватним клінікам проводити аборти. 

Доступ до абортів є одним з важливих елементів забезпечення права на захист репродуктивного здоров’я жінки, тож Всесвітня організація охорони здоров’я наполягає – держави мають гарантувати доступ до безпечної допомоги щодо переривання вагітності для кожної жінки, яка цього потребує.

Нагадаємо, що в Україні повнолітня жінка за власним бажанням може перервати вагітність при терміні до 12 тижнів, а до 22 тижнів – за медичними показами, коли є загроза життю як матері, так і дитини. Лікарі не мають права відмовлятися від участі в перериванні вагітності у зв’язку з релігійними чи етичними міркуваннями, бо у цей час вони виконують свої професійні обов’язки.

Попри це в Україні є ті, хто хоче обмежити право українок на аборт.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter