У російському Поволжі будують фільтраційні табори для українців – ЦНС

Дата: 23 Травня 2024
A+ A- Підписатися

Росіяни розгорнули у Поволжі масштабне будівництво фільтраційних таборів під виглядом так званих дитячих “піонерських таборів”.

Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Фото: УНІАН

Такі фільтраційні табори, як зазначають у “Спротиві”, – це розгортання швидкомонтажних модульних будиночків (швидше бараків), які вміщатимуть сотні “відвідувачів”.

“Кремль вибудовує систему фільтраційних таборів від початку своєї окупації України. У таких зонах людей перевіряють на лояльність окупаційній владі. Також з її допомогою намагаються створити базу даних мешканців окупованих територій”, – йдеться у дописі.

Останнім часом на тимчасово окупованій території України спостерігається посилення фільтраційних заходів. Особливо жорсткі перевірки фіксуються на Півдні України.

Раніше Омбудсман Дмитро Лубінець розповідав, що під час фільтрації громадян України на тимчасово окупованих територіях росіяни розділяють родини на окремі групи та співставляють їхні відповіді.

З моменту тимчасової окупації будь-якого населеного пункту України російські військові створили “військову комендатуру” разом з обов’язковим місцем для застосування тортур. Наступний етап – це максимальне обмеження права на пересування із паралельним створенням системи фільтрації.

Нагадаємо, що вченому з тимчасово окупованої Ялти Гурію Корнільєву російські прикордонники безстроково заборонили в’їзд до Автономної Республіки Крим. На півострові в чоловіка залишилася 76-річна мати, яка потребує догляду.

15 квітня 2024 року Корнільєв виїхав з території Криму, щоб продовжити свій український закордонний паспорт, термін якого спливав у червні. Він планував звернутися по допомогу до консульського відділу посольства України в Грузії для розв’язання цього питання.

Однак 22 квітня, коли кримчанин прилетів до московського аеропорту “Шереметьєво”, він та інші громадяни України зазнали так званої фільтрації. У цей час російські прикордонники відмовили йому у в’їзді до РФ та безстроково заборонили в’їжджати на територію країни. Водночас Корнільєву відмовилися письмово підтвердити заборону на в’їзд.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter