У російському полоні перебувають понад 500 українських медиків

Дата: 28 Липня 2023
A+ A- Підписатися

Понад 500 українських медичних працівників як цивільних, так і військових, наразі перебувають у полоні російських окупантів. У в’язницях вони зазнають жорстокого поводження та катувань.

 Про це повідомляє голова громадської організації “Військові медики України” Андрій Кривцов.

Фото: Azov.org.ua

Понад 500 медиків, як цивільних, так й військових, перебувають у російському полоні. РФ нехтує Міжнародним гуманітарним правом. Окупанти захоплюють не лише військових медиків, а й цивільних, утримуючи їх у жахливих умовах“, – розповів голова об’єднання.

За словами Кривцова, за Женевською конвенцією до медперсоналу зараховують людей, які займаються пошуком та транспортуванням. Зокрема, у цю категорію входять водії броньованих машин, які забирають поранених з поля бою, а також санітари.

Голова громадської організації зауважив, що ворог, захоплюючи в полон медиків, намагається тим самим приректи на страждання українських військовослужбовців.

Військові медики, які повернулися з полону, розповідають, що їм не давали ліків. Їх катують, з ними жорстоко поводяться”, – розповів активіст.

Українських бійців, як зауважив Кривцов, мають утримувати не у в’язницях в окремих камерах, а у таборах для військовополонених. 

Нагадаємо, волонтерські та громадські організації, благодійні фонди та інструктори з тактичної медицини звернулись з вимогою до військового керівництва держави щодо невідкладного врегулювання ситуації із забезпеченням особового складу та медиків Сил оборони, а також з організацією процесу надання першої допомоги й евакуації поранених.

Як відомо, у травні 2023 року помер чеський медик та засновник проєкту “Фенікс”, на імʼя Тейлор, який дістав важке поранення на Сході України в березні. У квітні чоловіка перевезли до Центрального військового шпиталю Праги. Проєкт “Фенікс” забезпечує навчання українських солдатів бойовій медицині, водночас медики допомагають безпосередньо на передовій. Члени команди – колишні професійні військові, фельдшери, а також представники інших професій, такі як водії, технологи та бізнесмени. 


Центр прав людини ZMINA разом з українськими та міжнародними партнерами документує насильницькі зникнення, затримання та викрадення цивільних осіб на тимчасово окупованих територіях. Якщо ваші рідні зникли або ви маєте побоювання, що їх могли викрасти – напишіть, будь ласка, на нашу електронну адресу es@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами. 

Отримана інформація за згодою заявника буде використана для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, а також міжнародних організацій для внесення ними інформації до періодичних звітів, зокрема до Комітету ООН проти тортур, Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань подій в Україні, Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні, Міжнародного кримінального суду  тощо для  документування та подальшого розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні та притягнення винних до відповідальності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter