У РФ продовжили терміни утримання в спеціальних центрах українцям, які вийшли з тамтешніх колоній

Дата: 21 Січня 2025
A+ A- Підписатися

Російські суди Краснодарського, Ставропольського краю і Волгоградської області продовжили терміни утримання для громадян України в спеціальних закладах тимчасового утримання іноземців, або ж депортаційних центрах РФ.

 Про це повідомляє видання “Кавказ.Реалії”.

Фото ілюстративне

Росіяни заявляють, що видворення на територію України неможливе через повномасштабну війну. Вони незаконно утримують українців, які вийшли з російських в’язниць, у так званих центрах депортації та тимчасового утримання іноземців. Підставою для цього стали рішення судів на позови МВС Росії. 

Зокрема, відомо про:

  • Яну Юрасову, громадянку України, яка не може вирватися з такого центру в Новоукраїнську на Кубані із серпня 2024 року.
  • Єгора Мигунова, який потрапив до центру в лютому 2024 року, після того як відсидів пів року у в’язниці за крадіжку. Свого часу він не зміг оформити російське громадянство, а зараз не має жодних документів.
  • Павла Морозова, якого запроторили до центру в липні 2024 року, після виходу з волгоградської колонії № 9, де він відбував покарання за крадіжку.
  • Михайла Ганца – відбував покарання за крадіжку в колонії, яка опинилася під російською окупацією. Спочатку його насильно перевезли до лікувально-виправного закладу № 15 у Волгоградській області, а згодом перевели до центру для депортації. 
  • Олексія Островського – був засуджений за наркотики й після виходу з в’язниці  опинився в серпні 2024 року в Ставропольському центрі “Георгіївський”.
  • Дмитра Косса, який після відбування покарання за крадіжку неодноразово просив його випустити із центру, але отримував відмову.

Спеціальні центри для депортації використовуються росіянами для незаконного утримання громадян України, які з різних причин втратили документи, відбули в РФ покарання за побутові злочини чи проживають без оформлених документів. У Росії ці особи визнані небажаними й мають бути депортованими до України, але, використовуючи формальні приводи, окупанти поміщають українців до цих закладів, де їх можуть утримувати в неволі довгий період. Де-юре особу не можна утримувати в такому закладі довше ніж 90 днів,  але де-факто цей термін можна продовжувати в судах, посилаючись на російсько-українську війну. 

Під час подібних засідань суду щодо продовження термінів утримання громадяни України позбавлені можливості захистити власну позицію. 

“Це грубе порушення прав людини на свободу, оскільки своє покарання вони вже відбули. “Але права людини перестали бути зрозумілими й важливими для російського режиму. Вони цілковито ігноруються, особливо стосовно українців”,пояснює правозахисник, професор Михайло Савва в інтерв’ю “Кавказ.Реалії”.

Нагадаємо, що в центрі з депортації в Новоукраїнську Краснодарського краю був знайдений мертвим громадянин США Ернест Мітчелл

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter