У редакції “Настоящего времени” виник конфлікт через можливе призначення пропагандиста Іллі Клішина

Дата: 31 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Українські, білоруські та частина російських працівників празького офісу “Настоящего времени” обурені можливим призначенням Іллі Клішина на посаду керівника інтернет-команди, яка охоплює сайт, YouTube та всі соцмережі видання. Через цей конфлікт довелося скасувати зустріч членів редакції з майбутнім топменеджером.

Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на п’ять не пов’язаних між собою джерел, які побажали залишитися невідомими з етичних і кар’єрних міркувань. 

Фото з соцмереж Іллі Клішина

Так, за інформацією джерел, Клішина призначили на посаду керівника інтернет-команди та представили колективу ще 29 березня, однак до виконання обов’язків він мав приступити пізніше – після того, як закінчить оформлення візи. 

Водночас комунікаційна директорка “Радіо Свобода” (“Настоящее время” – це спільний проєкт “Радіо Свобода” та “Голосу Америки”) Вікторія Беннер заявила: “Ми ще не фіналізували призначення нового директора інтернет-команди “Настоящего времени”

Відомо, що до “Настоящего времени” Клішин керував сайтом російського телеканалу “Дождь” і був керівником інтернет-редакції російськомовного телеканалу RTVI. 

Вже під час війни, у 2014 році, він кілька разів створював матеріали пропагандистського змісту, де розповідав як Росія має зберегти Крим після Путіна та змусити Європу та Україну визнати його територією РФ. Крім того, у своїх блогах він припускав, що Україна ніколи не стане частиною Європи.

Скриншоти з блогів Іллі Клішина

Відділ зовнішніх зв’язків “Радіо Свобода” жодним чином старі дописи Клішина не прокоментував. 

Як зазначає “Детектор медіа”, українські співробітники обурюються, що на керівні посади в редакції “Настоящего времени”, навіть під час повномасштабної війни Росії проти України, призначають вихідців із Росії.

За їхнє просування нібито відповідає регіональний директор Кирило Сухоцький, який опікується усіма російськомовними проєктами “Радіо Свобода”. Він народився в Білорусі, раніше керував телебаченням “Рейтер” у Росії та СНД, працював у BBC у Москві та Лондоні. 

Нагадаємо, що кадровий скандал з приводу призначення пропагандистів стався також у російській службі “Голосу Америки”. Тоді телеканал прийняв на роботу ексспівробітника прокремлівського ресурсу НТВ Гаррі Княгницького, який займався пропагандою агресивної політики Росії та виправдовував війну проти України.

Українські журналісти закликали “Голос Америки” звільнити Княгницького, провести внутрішнє розслідування, яким чином він зміг отримати посаду, та опублікувати його результати. 

За два дні пропагандиста усунули

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter