У Раді зареєстрували новий варіант закону про воєнних злочинців

Дата: 30 Грудня 2019
A+ A- Підписатися

На розгляд Верховної Ради внесли законопроєкт №2689 щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права.

Про це повідомили на сторінці “Правозахисного порядку денного”.

https://www.facebook.com/zakon.hr/posts/1380481805456432

Правозахисники не перший рік вимагають від парламенту ухвалити так званий закон про воєнних злочинців, який має гармонізувати українське законодавство з Римським статутом та міжнародним гуманітарним правом. 

У червні поточного року Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт №0892, але не змогла внести відповідні правки до другого читання, адже відбулися дострокові вибори парламенту. 

Новий законопроєкт внесли на розгляд Ради низка депутатів, зокрема голова Комітету з правоохоронної діяльності Денис Монастирський. Документ передбачає зміни до низки статей Кримінального кодексу та доповнення його трьома новими: 

  • стаття 311 , яка передбачає імплементацію інституту командної відповідальності (responsibility of commanders and other superiors), регламентованого статтею 28 Римського статуту. Цей інститут кримінальної відповідальності, як додають автори, є надзвичайно важливим задля ефективного переслідування за міжнародні злочини, які суттєво відрізняються методикою доказування та її можливостями від інших злочинів, скоєних у співучасті;
  • статті 438–4385, які охоплюють усі різновиди воєнних злочинів, передбачених статтею 8 Римського статуту, а також інші серйозні порушення Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року про захист жертв війни та Додаткових протоколів до них.

“В умовах міжнародного збройного конфлікту з Російською Федерацією, що триває вже понад шість років, приведення положень законодавства України про кримінальну відповідальність у відповідність з вимогами міжнародного кримінального права і позитивною практикою його імплементації в національні правові системи є надзвичайно нагальною потребою”, – пояснюють депутати. 

Нагадаємо, Україна підписала Римський статут 2000 року, але досі не ратифікувала документа. Під юрисдикцією суду перебувають найсерйозніші міжнародні злочини – геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. У вересні Центр громадянських свобод та Amnesty International розвіяли найтиповіші міфи довкола ратифікації Римського статуту. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter