У Раді Європи заявили про необхідність притягнення РФ до відповідальності за військову агресію

Дата: 16 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення щодо забезпечення відповідальності Російської Федерації за агресію проти України.

Про це пише “Європейська правда” з посиланням на заяву Ради Європи. 

Фото: Council of Europe

“Комітет наголосив на нагальній необхідності забезпечити комплексну систему відповідальності за серйозні порушення міжнародного права, що виникли внаслідок російської агресії проти України, щоб уникнути безкарності та запобігти подальшим порушенням”, — йдеться у рішенні.

Також Комітет підтвердив необхідність рішучої та однозначної міжнародно-правової відповіді на агресію проти України, яка б не допускала безкарності за серйозні порушення міжнародного права, наголошуючи на тому, що юридична відповідальність винних у таких порушеннях є надзвичайно важливою.

Крім того, у Раді Європи відзначили пропозиції України щодо створення спеціального трибуналу для розгляду злочинів агресії проти України та комплексного міжнародного механізму компенсації, зокрема як перший крок міжнародний реєстр збитків.

Країни–члени Ради Європи привітали співпрацю з Україною щодо забезпечення відповідальності за злочин агресії проти України та забезпечення повного відшкодування шкоди чи збитків, спричинених порушеннями Росією міжнародного права в Україні.

Нагадаємо, що Комітет міністрів Ради Європи на позачерговому засіданні 16 березня ухвалив рішення про виключення Російської Федерації з Ради Європи. Росія стала першою країною, яку виключили з організації.

У Раді Європи наголосили, що своїми діями в Україні російська влада позбавляє російський народ переваги найсучаснішої системи захисту прав людини у світі, включно з юрисдикцією Європейського суду з прав людини та величезною системою конвенцій.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: