У посольстві США закликали розслідувати вбивства журналістів і активістів

Дата: 04 Травня 2020
A+ A- Підписатися

Українську владу закликали до справедливого розслідування нападів на журналістів та активістів.

З такою заявою у Всесвітній день свободи преси виступила тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.

Всесвітній день свободи преси

🇺🇦 У Всесвітній день свободи преси Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін дякує українським журналістам, які наполегливо працюють, щоб забезпечувати громадськість правдивою інформацією, що є особливо важливим під час пандемії COVID-19. #JournalismUnfiltered 🇺🇸 On World Press Freedom Day, CDA Kvien thanks Ukrainian journalists working hard to inform and empower the public with accurate information, which is especially critical during the COVID-19 pandemic. #JournalismUnfiltered

Опубліковано U.S. Embassy Kyiv Ukraine Субота, 2 травня 2020 р.

У своєму зверненні Квін нагадала про журналістів та активістів, які віддали свої життя в пошуках правди, таких як Георгій Гонгадзе, Павло Шеремет, Катерина Гандзюк та інші.

“Ми продовжуємо підтримувати народ України, закликаючи до справедливості в незавершених розслідуваннях нападів на журналістів та активістів. Свобода преси та безпека журналістів мають бути жорстко захищені”, – наголосила вона. 

Нагадаємо, що у 2019 році щонайменше 83 правозахисники та громадських активісти в Україні зазнали переслідувань, погроз, тиску чи нападів, однак, як і в попередні роки, переважна більшість нападників не була притягнена до відповідальності. З початку поточного року зафіксували вже 23 випадки тиску і переслідувань щодо активістів.

Також торік зафіксували 243 випадки порушення свободи слова, з яких 171 стосувався фізичної агресії проти працівників медіа. У 2019 році в Україні вперше за останні три роки сталося вбивство журналіста. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: