У Португалії компаніям заборонили телефонувати працівникам у неробочі години та зобов’язали сплачувати “комуналку”

Дата: 09 Листопада 2021
A+ A- Підписатися

Португалія першою в Європі на законодавчому рівні заборонила компаніям телефонувати працівникам у неробочі години, зобов’язала їх частково компенсувати плату за “комуналку”, а також надала батькам дітей віком до восьми років право перейти на віддалену роботу без погоджень з керівництвом.

Про це повідомляють Associated Press та Euronews.

Джерело: pexels.com

У повідомленні уточнюється, що сподвижникам, які працюють дистанційно, мають компенсувати частину витрат на електрику та інтернет. Якщо ж ці вимоги порушуватимуться, на роботодавців чекатимуть штрафні санкції. 

Також компаніям заборонили моніторити активність працівників, які працюють з дому. 

Водночас роботодавці зобов’язані щонайменше один раз на два місяці проводити офлайн-заходи: у такий спосіб у країні борються з почуттям ізоляції, яке може виникати під час дистанційної роботи.

Нові правила поширюються на компанії зі штатом від 10 осіб і більше.

Отже, Португалія стала першою європейською країною, що змінила трудове законодавство через пандемію COVID-19.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що парламент Португалії затвердив законопроєкт про легалізацію евтаназії. Документ підтримали 138 членів парламенту, проти проголосували 84 депутати.

Тепер документ має підписати президент країни Марселу Ребелу ді Соуза, який раніше відправив його на розгляд Конституційного суду.

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: