У Полтаві відкрили центр для дітей, які постраждали від насильства чи стали його свідками
У середу 20 грудня в Полтаві відкрили дев’ятий в Україні міждисциплінарний центр підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства. Його створили за міжнародною моделлю “Барнахус” – тут проводять співбесіди з дітьми, здійснюють медичний огляд для цілей судової медицини, надають всебічну оцінку й усі необхідні терапевтичні послуги від відповідних спеціалістів.
Про це повідомили у пресслужбі Офісу генпрокурора.
Аналогічні центри вже функціонують у Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Тернопільській, Чернівецькій областях та Києві.
Як зазначила під час відкриття центру начальниця департаменту захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Офісу генпрокурора Юлія Усенко, розбудова міждисциплінарних центрів підтримки дітей за моделлю “Барнахус” є одним із найважливіших елементів формування правосуддя дружнього до дітей. Вони необхідні для неповнолітніх, які потрапляють у систему кримінальної юстиції.
“Свідчення дітей у кримінальних провадженнях є важливими у процесі доведення вини кривдників. Однак на першому місці має бути дитина та її інтереси. То ж такі центри надаватимуть потерпілим ще й психологічну підтримку, забезпечуватимуть реабілітацію. Їхня мета – допомогти дитині пережити те, що з нею трапилося”, – наголосила Усенко.
Керівник Полтавської обласної прокуратури Євген Гладій назвав відкриття центру ще одним кроком на шляху спільної роботи ювенальних прокурорів, правоохоронців, психологів та працівників служб захисту дітей, оскільки інтереси дітей мають першочергове значення для усіх державних інституцій.
Нагадаємо, у жовтні поточного року у Кіровоградській області відкрили центр для дітей, які стали свідками або постраждали від насильства. Центр такого типу перший на Кіровоградщині.
Читайте також: Діти – свідки воєнних злочинів: як працювати з ними в судах та під час розслідувань, щоб не травмувати повторно