У політв’язня Владлена Абдулкадирова після етапування посилився біль у спині

Дата: 26 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

У політв’язня, кримського татарина, який відбуває незаконне покарання в справі “другої сімферопольської групи “Хізб ут-Тахрір”, Владлена Абдулкадирова посилився біль у спині після його етапування з Новочеркаська до в’язниці №2 в Єльці Липецької області.

Про це “Кримській солідарності” після побачення з чоловіком повідомила його дружина Гульзар.

Владлен Абдулкадиров. Джерело: Кримська солідарність

Ще в Новочеркаську в кримського татарина з’явилися болі в спині, а після етапу, коли йому доводилося нести речі в руках, закутих у наручники, він посилився.

У в’язниці Владлену зробили знімок та скерували до хірурга. Той призначив консультацію в невролога, але її поки що не було. Гульзар підозрює, що біль у спині – це симптом міжхребцевої грижі.

Відомо, що політв’язня утримують у маленькій камері разом з іншими трьома людьми. Один з його сусідів – фігурант “алуштинської групи” Руслан Месутов.

Владлен періодично змушений відмовлятися від харчування, оскільки не їсть їжі, забороненої його релігією. У вільний час займається спортом, читає, завчає сури, розповіла Гульзар.

27 березня 2019 року російські силовики провели в окупованому Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, зокрема й громадського об’єднання “Кримська солідарність”. Всього тоді затримали 24 активісти за звинуваченням в участі в забороненій у Росії організації “Хізб ут-Тахрір”, серед них – і Владлена Абдулкадирова.

Нагадаємо, що “Хізб ут-Тахрі́р аль-Ісламі́” – міжнародна ісламська політична партія, заснована 1953 року в Східному Єрусалимі. Її представники називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але відкидають терористичні методи досягнення цього й кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. 

Верховний суд РФ заборонив “Хізб ут-Тахрір” 2003 року, занісши організацію до переліку 15 об’єднань, названих “терористичними”. В українському правовому полі немає заборон щодо діяльності цієї організації, вона діє легально.

Після анексії Криму у 2014 році російські силовики активно приписують співпрацю з організацією кримським татарам. Правозахисники вважають такі переслідування політично вмотивованими. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter