У ПАРЄ визнали, що в Росії диктатура
Комітет ПАРЄ з юридичних питань і прав людини висловив занепокоєння щодо легітимності та законності поправок до російської конституції, внесених у липні 2020 року, що фактично перетворили російський режим на диктатуру.
Про це йдеться в заяві комітету.
Поправки дозволяють Путіну залишатися на посаді до 2036 року, а голосування щодо цього проводили декілька днів поспіль, зокрема змушуючи людей заповнювати бюлетені на колодах.
“Переважна влада президента, яка є результатом надзвичайно тривалого терміну перебування на посаді, у поєднанні з відсутністю будь-яких систем стримувань і противаг, таких як сильний парламент, незалежна судова система, вільні ЗМІ та активне громадянське суспільство, перетворили Російську Федерацію на де-факто диктатуру”, – заявили в ПАРЄ.
Ще 2012 року, коли Путін тимчасово обіймав посаду очільника російського уряду, він казав росіянам, що Росія ніколи не стане диктатурою.
Російська агресія проти України та її наслідки, як констатують члени комітету ПАРЄ, демонструють, що диктатура досі “становить загрозу міжнародному миру та безпеці, а також територіальній цілісності та політичній незалежності своїх сусідів”, як це визначено в статті 2 Статуту ООН.
“Тому насамперед в інтересах народу Росії, а також Європи та всього світу, щоб демократія була відновлена в Росії”, – резюмував комітет.
Також члени комітету підтвердили свою підтримку майбутнього спеціального міжнародного кримінального трибуналу для притягнення російського керівництва, включно з Путіним, до відповідальності за їхні дії, починаючи з незаконної анексії Криму, війни на Донбасі та збиття рейсу MH17.
Як відомо, до повномасштабної фази війни, відповідно до Індексу демократії за 2021 рік від Economist Intelligence, Україна отримала 8,25 балів у категорії “Виборчий процес та плюралізм”. Це свідчить “про функціонування електоральної демократії на рівні країн ЄС”.
Нагадаємо, що в Офісі генпрокурора України планують до кінця року стати на крок ближче до переслідування найвищого політичного та військового керівництва Росії.
Фото обкладинки: Longfin Media / Shutterstock