У парламенті Чехії відбулися дебати щодо легалізації одностатевих шлюбів

Дата: 30 Червня 2023
A+ A- Підписатися

Нижня палата парламенту Чехії підтримала законопроєкт, що дозволяє реєструвати одностатеві шлюби, проте законодавці-консерватори дали зрозуміти, що він все ще може зіткнутися з опозицією та можливими змінами під час подальших дебатів.

Про це повідомляє видання Reuters.

ЛГБТ-Прайд у Празі, 2018. Фото: “Настоящее время”

Так, у парламенті розглядають два суперечних проєкти закону – про визнання інституту шлюбу для одностатевих пар та про захист шлюбу як “союзу чоловіка і жінки” у конституції країни.

Речниця Палати представників Маркета Пекарова-Адамова від партії “TOP 09” пропонує як можливий компроміс, щоби одностатеві пари де-факто отримали ті ж права, як партнери у шлюбі, але сам інструмент назвали інакше.

Зараз у Чехії партнери однієї статі можуть оформити лише цивільне партнерство. Схожий підхід використовують також Латвія, Хорватія, Угорщина.

Раніше ZMINA писала, що дискусії щодо легалізації одностатевих шлюбів точаться вже понад 5 років. Зокрема, у червні 2018 року чеський уряд підтримав законопроєкт про введення в країні повноцінного інституту шлюбу для гомосексуальних пар, але через те, що в країні не була сформована коаліція, голосування провести не змогли.

Нагадаємо, що у 2016 році у Чехії Конституційний Суд визнав недійсними закони, що забороняють індивідуальне усиновлення ЛГБТ-громадянами, які зареєстрували одностатеве партнерство. Хоча і досі спільне усиновлення залишається неможливим. Утім, гомосексуали отримали право всиновлювати дітей, наприклад, своїх офіційних партнерів.

Читайте також: Цивільні партнерства: що це таке, для кого вони та чому важливо ухвалити закон

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter