Уряд Чехії підтримав закон про одностатеві шлюби

Дата: 22 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Чеський уряд підтримав законопроект про введення в країні повноцінного інституту шлюбу для гомосексуальних пар.

Про це повідомило Reuters.

Реєструвати партнерські союзи ЛГБТ-чехи змогли ще в липні 2006 року. Закон визначав встановлення та припинення партнерства між двома особами однієї статі, забезпечував право на інформацію про стан здоров’я зареєстрованих партнерів та можливість успадковувати майно.

Однак документ не дозволяв ЛГБТ-людям всиновлювати дітей, а також не надавав права на пенсію вдови/вдівця або спільну власність та спільне оподаткування, яке можуть використовувати подружні пари.

У квітні цього року в Чехії провели масштабне опитування серед громадян, яке показало, що майже три чверті з них погоджуються, що шлюб можна укладати незалежно від сексуальної орієнтації, а три п’ятих підтримують законні шлюби для геїв та лесбійок, які всиновлюватимуть дітей. Менше 20% громадян країни тоді висловилось проти.

Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш 

Зараз уряд прем’єр-міністра Андрея Бабіша підтримує законодавство про запровадження одностатевих шлюбів, але через те, що в країні не сформована коаліція, залишається незрозумілим, коли парламент може провести голосування.

Медіа зазначають, що, на відміну від сусідніх Польщі та Словаччини, Чеська Республіка є “однією з найбільш світських держав Європи, і релігійні групи там мають відносно слабкий голос”.

Наразі одностатеві шлюби чи громадянські партнерства визнаються або мають легальний захист у 22 з 28 країн-членів ЄС.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: