В ООН побачили загострення наявних виявів нерівності в Україні на тлі пандемії
В Україні вияви нерівності й проблеми у сфері прав людини, які існували раніше, ще більше загострилися під час пандемії коронавірусу.
Такого висновку дійшли в Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини.
За шість місяців, які експерти ООН провели в Україні, вони побачили, що запроваджені обмеження, пов’язані з ковідом, посилили труднощі, зокрема, населення, яке постраждало від конфлікту на Сході України.
“Закриття контрольних пунктів в’їзду / виїзду розділило сім’ї, позбавило людей можливості отримувати соціальні виплати й обмежило доступ до медичної допомоги та освіти. Ми вітаємо рішення уряду, яке дозволяє пенсіонерам – внутрішньо переміщеним особам не проходити ідентифікації кожні два місяці. Однак ми занепокоєні повідомленнями про те, що деякі області почали вимагати цього, незважаючи на продовження пандемії та строку дії відповідних обмежень”, – розповіла голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер.
Особи, які вже перебували у вразливому становищі, постраждали ще більше, коли спалахнула пандемія COVID-19, стверджують монітори. Такі групи, як роми, особи з інвалідністю, які живуть у громаді, безпритульні особи, літні люди та особи з інвалідністю, що перебувають у спеціалізованих закладах, до пандемії вже стикалися з обмеженнями прав на охорону здоров’я, працю, освіту і достатній життєвий рівень та зазнали непропорційного впливу коронавірусу і заходів уряду, спрямованих на боротьбу з пандемією.
Нагадаємо, раніше в Моніторинговій місії ООН з прав людини розповідали про те, що через пандемію коронавірусу безпритульні люди в Україні залишися майже без підтримки держави, зокрема в Київській, Вінницькій, Тернопільській, Закарпатській, Луганській та Запорізькій областях, де органи місцевого самоврядування не створили притулків і не надають жодного фінансування закладам, організованим громадськими об’єднаннями чи релігійними організаціями.