В ОАЕ заборонили вбивати жінок, звинувачених у подружній зраді
В Об’єднаних Арабських Еміратах влада переглянула деякі ісламістські закони, зокрема запровадила покарання за так звані вбивства честі, коли чоловіки з родини могли вбити свою родичку під приводом захисту честі.
Про це повідомили в державному виданні країни The National.
Інформація про перегляд законів з’явилася 7 листопада в новинах місцевого інформаційного агентства WAM, однак тоді журналісти не знали деталей змін, які затвердив президент країни Халіф ібн Заїд Аль Нахайян. Згідно з повідомленнями державних видань, відтепер в ОАЕ каратимуть за вбивства честі так само, як за будь-які інші. Зазвичай жінок убивали їхні рідні через дошлюбний секс та проживання з чоловіком або ж просто через звинувачення в цьому.
Жорсткіше покарання передбачили й за переслідування та сексуальні домагання стосовно жінок та чоловіків, але скасували покарання за проживання неодружених пар. У 2017 році відомою стала історія українки Ірини Ногай, яку запідозрили в дошлюбному сексі після візиту до лікаря в Саудівській Аравії. Медик, виявивши, що жінка вагітна, повідомив про це відповідні органи. Після розголосу звинувачення з Ногай зняли.
Переглянули в країні й закони, що стосуються відповідальності за вживання алкоголю. Раніше, щоб випити алкоголь удома, люди мали отримувати спеціальну ліцензію, однак у барах та ресторанах такі напої продавали вільно. Тепер жителі країни й туристи, яким виповнився 21 рік, можуть пити, зберігати та продавати алкоголь без ліцензії у власних будинках і в дозволених громадських місцях.
Окрім цього, у країні не каратимуть за спробу самогубства та надаватимуть людям, які намагалися себе вбити, психологічну підтримку. Також іноземцям дозволять керуватися законами своїх країн, а не законами шаріату, зокрема, у питаннях розлучення й успадкування. Водночас досі в ОАЕ можуть покарати людину за гомосексуальність та вияви почуттів на публіці.
Нагадаємо, що останні п’ять років у сусідній з ОАЕ Саудівській Аравії також активно лібералізують законодавство. Жінкам у країні дозволили видавати водійські права, ліцензії пілотів, відкривати бізнес без згоди чоловіків, а також подорожувати без супроводу. Крім того, цього року саудівська влада заборонила страчувати дітей. Лише торік, за даними правозахисників, у Саудівській Аравії стратили одного неповнолітнього.