У Німеччині спростять визнання дипломів українських біженців з освітою вихователів

Дата: 02 Січня 2023
A+ A- Підписатися

Міністерка в справах сім’ї, літніх людей, жінок і молоді ФРН Ліза Паус вважає за необхідне прискорити визнання українських дипломів вихователя дитячого садка, оскільки дошкільним установам Німеччини гостро не вистачає спеціалістів.

Про це пише видання Deutsche Welle.

Ілюстративне зображення. Фото: Depositphotos

“Дуже важливо негайно визнати їхню кваліфікацію та дати їм можливість відвідувати мовні курси. Не можна допускати, щоб українські висококваліфіковані виховательки та вихователі працювали в німецьких дитсадках як формально некваліфіковані співробітники через те, що тут не визнають їхніх дипломів. Необхідно виправити цю ситуацію”, – наголосила міністерка.

Відомо, що Німеччина прийняла близько 600 тисяч українських біженців працездатного віку. На вересень 2022 року знайшли роботу 142 тисячі громадян України.

За даними Посольства Німеччини в Україні, невизнання дипломів – одна з основних перешкод для працевлаштування українських біженців.

Нагадаємо, що країни, які приймають українських біженців, зокрема такі як Польща та Німеччина, мають пристосуватися до того, що українці залишаться там на довгі роки, навіть після закінчення війни, оскільки їхні школи зруйновані, будинки пошкоджені, а робочі місця втрачені.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter