У Німеччині припинили продаж книг журналіста, який вихваляв Путіна

Дата: 16 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Видавництво Hoffmann und Campe припинило продаж книг німецького журналіста Хуберта Зайпеля після того, як стало відомо, що він отримав сотні тисяч євро від офшорів, пов’язаних з російським олігархом Олександром Мордашовим; проти останнього Євросоюз в лютому 2022 року запровадив санкції через близькість до президента РФ Володимира Путіна.

Про це повідомили на сайті Spiegel.

Презентація книги Зайпеля “Путін: логіка влади” на книжковому фестивалі на Красній площі 6 червня 2016 року. Джерело: ТАРС

У видавництві запевнили, що нічого не знали про російське спонсорство його автора Хуберта Зайпеля. 

Останніми роками журналіст, режисер-документаліст і письменник випустив дві нонфікшн книги про Путіна, а також зняв фільм про російського президента.

За даними розслідування SPIEGEL і телеканалу ZDF, журналіст багато років тому підписав “спонсорську угоду” для книжкового проєкту, за яку отримав 600 тисяч євро.

Ці кошти надходили від підставної компанії, що базується на Британських Віргінських островах у Карибському морі. Зайпель визнав “підтримку” з боку російських олігархів і став першим викритим західним журналістом, якому платило оточення Путіна.

Автори розслідування ZDF стверджують, що Зайпель “сформував імідж Володимира Путіна в Німеччині, переважно завдяки документальному фільму ARD “Я, Путін” 2012 року”.

“Німецький журналіст показує Путіна як того, хто невтомно турбується про свою велику країну. Мільйони німців бачать російського президента очима Зайпеля”, – уточнюють вони. 

Раніше ZMINA повідомляла про те, що відомий німецький телеведучий та експерт з питань Росії Губерт Зайпель отримав 600 тисяч євро від олігарха з оточення Володимира Путіна.

Згідно з документами, які опинилися в розпорядженні журналістів-розслідувачів, 2018 року Зайпель підписав спонсорський договір на створення та популяризацію книжки про “політичний клімат у Росії”. Книга вийшла 2021 року й називалася “Влада Путіна. Навіщо Європі Росія?”.

У підготовлених для підписання документах є рукописна позначка, яка вказує на те, що окремі гроші Зайпель у 2013 році міг отримати за підготовку біографії Путіна “Путін. Логіка влади”. Журналіст не попереджав про можливий конфлікт інтересів ні читачів, ні видавця. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter