У Нігерії “на невизначений термін” заборонили Twitter

Дата: 05 Червня 2021
A+ A- Підписатися

Уряд країни звинуватив американську компанію соціальних мереж у тому, що її платформа Twitter використовується “для діяльності, здатної підірвати існування Нігерії”.

Про це повідомляє CNN.

Федеральний уряд призупинив на невизначений термін діяльність сервісу мікроблогів і соціальних мереж “Twitter” у Нігерії“, – йдеться в заяві Міністерства інформації та культури.

Заборону накладено через два дні після видалення твіту президента Мухаммаду Бухарі, в якому нігерійський лідер пригрозив розібратися з жителями південного сходу країни. Вони, за його словами, чинили напади на об’єкти громадської інфраструктури в регіоні.

Багато з тих, хто поводиться погано сьогодні, занадто молоді, аби знати про руйнування й загибель людей під час громадянської війни в Нігерії. Ті з нас, хто 30 місяців перебував у польових умовах і пройшов через війну, говоритимуть з ними зрозумілою для них мовою“, – написав Бухарі в нині видаленому твіті.

Він мав на увазі жорстоку дворічну війну між Нігерією і Біафрою 1967-1970 років, у якій загинуло, за різними оцінками, від одного до трьох мільйонів осіб, переважно з племені ігбо у східній частині країни.

Багато нігерійців позначили цей твіт як образливий. Після чого його й було видалено.

Міністр інформації та культури Лай Мохаммед розкритикував дії Twitter, звинувативши соцмережу у “подвійних стандартах”.

Нагадаємо, Twitter уперше з 2017 року відновив програму верифікації, дозволивши всім охочим подати заявку на так звану синю галочку, – профілі заявників перевірятимуть співробітники компанії.

Названа програма працювала на твіттері з 2009 року. Її метою була перевірка профілів публічних осіб: чи не видають інші себе за цих людей. 

Фотографія обкладинки: Reuters

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter