У Нігерії група невідомих знайомиться в соцмережах з ЛГБТ-людьми, яких після цього грабує та катує 

Дата: 15 Травня 2023
A+ A- Підписатися

У Нігерії ухвалено одні з найжорстокіших гомофобних законів в Африці, тому ЛГБТ-спільнота не може почуватися в безпеці навіть в інтернеті. Наразі в популярних застосунках для знайомств зʼявилася група шантажистів, які видають себе за людей, що шукають стосунків. Вони переслідують ЛГБТ-людей, вимагають з них гроші, знущаються з них або навіть викрадають. 

Про це йдеться в новому розслідуванні BBC Africa Eye.

Фото: Getty Images

Цих злочинців називають “кіто”, що є нігерійським терміном для людей, які прикидаються гомосексуальними в соцмережах та застосунках для знайомств, щоб заманити в пастку ЛГБТ. 

Своєю історією з ВВС поділився Мохаммед, який у соцмережах познайомився з чоловіком на імʼя Джамал. Вони спочатку листувалися, а потім зустрілися. Мохаммед відчув, що закохався. Повернувшись із побачення, він збирався в душ, однак у цей момент у його будинок увірвалася група чоловіків на чолі з Джамалом та почала його бити й вимагати гроші. 

Кривдники зняли оголеного Мохаммеда, який благав його відпустити, на відео. Після цього чоловіки опублікували це відео в соцмережах. 

Мохаммед думав, що його життя зруйноване, адже він не робив камінг-аут і Камінг-аут – ситуація, коли людина перестає приховувати власну сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність. і був одруженим чоловіком, що мав трьох дітей. Він навіть хотів вчинити самогубство, однак син відмовив його від цього. 

За даними групи активістів, що працює з ЛГБТ-спільнотою в Нігерії, щотижня до них звертаються близько 15–20 людей, що мають історії, схожі на Мохаммедову. Зокрема, BBC Africa Eye взяла інтервʼю у 21 людини, що зіткнулася з “кіто”.

У 2014 році в Нігерії набрав чинності закон про заборону одностатевих шлюбів. Так, до 14 років увʼязнення можуть засудити будь-кого, хто житиме в одностатевому цивільному партнерстві або спробує укласти одностатевий шлюбний контракт. 

Також у країні існує кримінальна відповідальність за публічні вияви або безпосередню демонстрацію одностатевих любовних стосунків – до 10 років позбавлення волі. Такий самий термін загрожує за організацію чи відвідування гей-клубів.

BBC Africa Eye поспілкувалася з офіцером Корпусу безпеки та цивільної оборони Нігерії, який співпрацює з активістами, що намагаються виявити шантажистів в інтернеті та заманити їх. 

“Для мене в країні немає нічого, що стоїть вище за закон. Шантаж – дуже серйозний злочин. Це дуже великий злочин. Якщо хтось принесе до мене на стіл справу про шантаж гея, я полюватиму за шантажистом. Обов’язково”, – наголосив офіцер.

Одна з проблем, з якою стикаються правоохоронці, розслідуючи подібні справи, полягає в тому, щоб переконати потерпілих надати свідчення в суді. У країні, де за гомосексуальні стосунки можна потрапити до в’язниці, існує мало охочих відкрито заявляти про свою сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність. 

Повний документальний фільм з історіями потерпілих від “кіто” можна подивитися тут

Нагадаємо, що переслідування ЛГБТ-людей відбувається не лише в Африці, а й у Єгипті. Так, офіційно в Єгипті нема закону, який забороняв би одностатеві стосунки. Однак гомосексуальність у країні залишається стигматизованою, а ЛГБТ намагаються криміналізувати, використовуючи закон про секс-роботу. Для цього поліція “полює” на ЛГБТ-людей у соцмережах та застосунках для знайомств.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter