У ніч на суботу під час протестів у Грузії силовики затримали майже пів сотні людей
У ніч на суботу 7 грудня грузинські силовики під час розгону акції протесту в Тбілісі затримали 48 мітингарів.
Про це повідомляє “Ехо Кавказа” із посиланням на Міністерство внутрішніх справ Грузії.
Затриманим інкримінують непокору вимогам поліції та дрібне хуліганство (ст. 166 та 173 Кодексу про адміністративні правопорушення).
За даними ЗМІ, серед затриманих журналіст телекомпанії “Мтаварі” Бека Коршіа. Адвокат сказав, що спецназ “схопив” його, коли медійник йшов вулицею Джавахішвілі у бік мосту Галактіоні вже після розгону на вулиці Руставелі.
Також повідомлялося про арешт члена “Коаліції за зміни” Цотне Коберідзе. Політик заявив, що незабаром його відпустили – Коберідзе формально залишається депутатом парламенту Грузії, його заяву про відмову від мандату поки що не задовольнили.
У десяту ніч протестів у Тбілісі поліцейські вперше за дві доби знову почали розганяти мітингарів та використовувати проти них водомети. Правоохоронці також застосовували проти натовпу сльозогінний газ
Раніше ZMINA повідомляла, що в Грузії кілька представників силових відомств, дотичних до розгону акцій протесту в столиці, оголосили про рішення подати у відставку. Водночас МВС країни спростовує поширену в ЗМІ та соціальних мережах інформацію про численні звільнення силовиків.
Нагадаємо, після рішення керівної партії “Грузинська мрія” відмовитися від переговорів з Євросоюзом щодо вступу до 2028 року в Грузії почалися масові протести. Протести тривають з кінця листопада. Поліція застосовує силу проти учасників протестів. За цей час затримали понад дві сотні протестувальників. Останні два дні акція навпроти грузинського парламенту проходить без застосування силових методів. Але відбуваються арешти опозиційних діячів.
Причиною невдоволення грузинів стали результати виборів до парламенту та зміна політичного курсу уряду, що до 2028 року відмовився вести переговори щодо євроінтеграції. Разом з цим грузинська влада розповідає громадянам, що протести нібито інспіровані ззовні й уже йдуть за “українським сценарієм”.
5 грудня поточного року Україна ввела обмеження щодо грузинського уряду, причетного до згортання демократичних ініціатив та розгону протестувальників.