У неділю білоруські силовики затримали 380 людей

Дата: 23 Листопада 2020
A+ A- Підписатися

Під час недільної акції протесту 22 листопада в Білорусі силовики затримали 380 людей. 

Про це повідомили в правозахисному центрі “Весна”.

Чергову акцію протесту, яка відбулася не тільки в столиці республіки, білоруси назвали “Марш проти фашистів”. З ранку в Мінську влада стягнула військову техніку, зупинила роботу метро, а майданчики та площі, на яких могли збиратися протестувальники, огородили сіткою.

Серед більш ніж трьох сотень затриманих білорусів правозахисники налічили 12 журналістів. Також серед затриманих є неповнолітні. Для розгону акцій ОМОН використовував гумові кийки та світло-шумові гранати. Правозахисники також розповіли, що понад десяток протестувальників забрали на машині швидкої допомоги. 

Силовики розганяли людей, які збирались у великі колони, однак їм не вдалося, зокрема, зупинити акцію в одному зі спальних районів Мінська, де люди підняли руки вгору, коли приїхали силовики, та скандували “Він вас кине”, маючи на увазі самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка

Нагадаємо, що за неповний місяць понад тисячу білорусів арештували за те, що вони виходили на вулицю висловити протест проти влади Лукашенка. За даними правозахисників, усього учасники акцій протесту отримали 16 559 діб арешту, що становить сумарно 46 років.

Відомо, що протести в Білорусі не закінчуються з 9 серпня.За даними ООН, наразі щонайменше шестеро учасників протестних акцій зникли безвісти. Ще тисячі білорусів постраждали від рук силовиків в ізоляторах. 

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: