Поліція розслідує порушення в Будинку дитини в Миколаєві: малюків прив’язували до стільців і давали протерміновані ліки

Дата: 06 Березня 2025
A+ A- Підписатися

У Миколаєві поліція проводить розслідування за фактом неналежного утримання дітей у центрі паліативної допомоги. Напередодні моніторингова група Офісу омбудсмана виявила, що в закладі дітям давали протерміновані ліки, а малюків, які вимагали особливого піклування, прив’язували до крісел.

Про це повідомили у поліції Миколаєва та Офісі омбудсмана.

Як зазначили у поліції, до Миколаївського районного управління поліції надійшла заява від співробітника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про те, що в одному з центрів медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям фахівці закладу вчиняли фізичний біль малолітнім вихованцям, які мають порушення здоров’я.

Під час слідчих заходів правоохоронці провели огляд місця події, опитали адміністрацію та персонал закладу та вилучили речові докази.

Після цього слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 127 ККУ (Катування). Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі.

Наразі досудове розслідування триває. 

За словами громадської діячки й адвокатки Інни Мірошниченко, яка брала участь у перевірці Будинку дитини у складі моніторингової групи Офісу омбудсмана, у дитбудинку є бомбосховище, але статусу укриття воно не має. Вона також каже, що в дітей немає прогулянок, а немовлят, які потребують зондового харчування, прив’язують пластиковими фіксаторами, через що в багатьох з них виявили чисельні синці.

Окрім цього закладу, моніторингова група Омбудсмана відвідала й інші заклади на Миколаївщині, зокрема:

  • Лисогірську спеціальну школу, на базі якої також розміщуються евакуйовані діти з Широколанівської спеціальної школи;
  • Антонівський мистецький ліцей, до якого також евакуйовано дітей із Миколаївського центру соціально-психологічної реабілітації;
  • Вознесенську спеціальну школу.

За результатами перевірки там виявили низку порушень, які мають системний характер. Так, наприклад, у Лисогірській спецшколі, за словами Мірошниченко, дітей ділять на “своїх” та “чужих” – тобто евакуйованих із зони бойових дій, обмежуючи їм доступ до послуг.

Також діти змушені жити в незадовільних умовах: так, у кімнатах дітей в Миколаївському центрі соціально-психологічної реабілітації температура не перевищувала 15°C, а дітей змушували приймати душ у спільній ванній кімнаті, яка не замикається і не має перегородок.

Крім того, дітей із Миколаївського центру соціально-психологічної реабілітації, яких евакуювали до Антонівського мистецького ліцею, під час повітряної тривоги не пускають в укриття. Мовляв, захисні споруди, облаштовані в ліцеї, можна використовувати виключно учням закладу. Натомість діти з Миколаївського центру соціально-психологічної реабілітації дітей замість укриття використовують актовий зал.

В одному із закладів моніторингова група зафіксувала випадок захворювання дітей на коросту, однак вони 9 днів перебували в ізоляторі навчального закладу без огляду лікаря. Ще одна дитина тривалий час не відвідувала школу через висипи на шкірі тіла та обличчі.

У Офісі омбудсмана зазначили, що звернулися до Офісу генпрокурора та повідомили про кримінальне правопорушення за ч. 2 статті 127 Кримінального кодексу України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter