У Миколаєві немає району, куди б не поцілили російські військові, – мер
Від початку повномасштабного вторгнення російські військові не лишили в Миколаєві жодного району, який би вони не обстріляли.
Про це розповів міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич.
Більшість снарядів випускають з реактивних систем залпового вогню з території окупованої Херсонщини із села Зеленівка.
“Ці снаряди за дві хвилини долітають до міста. Коли ми чуємо вибухи, потім з’являється сирена. Останніми тижнями нас обстрілюють ракетами: Х-22, Х-55, “Онікс”. Вони просто гатять по місту… Стріляють по тих районах, де немає військових об’єктів та навіть індустріальних”, – розповідає Сєнкевич.
За словами мера, складається враження, що росіяни поділили Миколаїв на клітинки та обстрілюють кожну з них.
“Немає району чи мікрорайону в місті, який би не був обстріляний. Немає безпечного району, куди не прилітає”, – констатує очільник міста.
Від початку повномасштабного вторгнення російські військові вбили в Миколаєві вже 121 людину, зокрема дитину, а тому міська влада закликає мешканців евакуюватись.
“Підприємства не працюють. Великі підприємства зупинили свою роботу, бо були розбомблені в перші дні війни. Середні підприємства вивозять людей та обладнання. Працюють мікро- та малий бізнес, які на межі виживання. Тому з 500 тис. жителів залишилося близько 230 тис. Це за нашими підрахунками, враховуючи вивіз сміття та інформацію мобільних операторів”, – описує ситуацію в місті Сєнкевич.
На всій території Миколаївщини росіяни пошкодили повністю або частково 6683 цивільних об’єкти, з яких більшість, а саме 4362, – це житлові будинки. Збитки в Миколаєві попередньо оцінюють у 620 мільйонів гривень.
Нагадаємо, що влада закликає евакуюватися мешканців Слов’янська на Донеччині.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Фотографія обкладинки: скриншот відео