У Музеї Голодомору розпочали оцифрування колекції предметів

Дата: 08 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

Національний музей Голодомору-геноциду розпочав процес оцифрування своєї колекції, зокрема, й аудіокасет зі спогадами очевидців Голодомору.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

Фото: Музей Голодомору

Ініціативу під назвою “Історія, збережена в цифрі” реалізують у межах грантової програми House of Europe (“Дім Європи”), спрямованої на цифровізацію культурної спадщини. У музеї зазначили, що цей проєкт відіграє важливу роль у збереженні та популяризації експонатів, які висвітлюють події Голодомору.

Оцифруванню підлягають живописні твори, графічні роботи, агітаційні плакати, побутові речі та одяг. Крім того, планують здійснити і цифровізацію аудіозаписів із розповідями свідків Голодомору, що є важливими документальними доказами геноциду українського народу.

У майбутньому оцифровані матеріали розмістять на платформі “Реєстр Музейного фонду України”, створеній для збереження та популяризації культурної спадщини.

Нагадаємо, що наприкінці січня вперше Лондонська Бібліотека Вінера відкрила доступ до одного з найбільших у світі архівів про Голокост. Ця інформація стала доступною онлайн завдяки трирічному процесу зацифрування значної частини матеріалів.

На платформі містяться понад 150 тисяч експонатів, які були зібрані протягом девʼяти десятиліть. Користувачі можуть переглядати листи, брошури та фотографії про становлення фашизму в Британії та Європі.

Читайте також: “Після тиші”: як в Україні збирають усні свідчення про Голокост

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter