У МОЗ розповіли, хто контролюватиме пасажирів у транспорті та чи продовжать карантин

Дата: 17 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Контролювати кількість пасажирів у громадському транспорті мають водії разом з поліцейськими. 

Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Напередодні Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо обмеження пасажирських перевезень на території України для запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Зокрема, з 18 березня до 3 квітня в Україні заборонено:

  • регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні;
  • перевезення понад 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.

“Якщо пасажири не слухатимуться водія, він має право викликати поліцію. З поліцією проводять певний інструктаж, вона буде готова долучатися на кожен такий виклик. Плюс поліція обіцяє забезпечити в топмісцях посадки своїх патрульних, щоб забезпечувати правопорядок”, – зазначив Ляшко. 

У КМДА згодом розповіли, що у наземний транспорт у Києві пускатимуть лише людей в масках.

“Контролювати це буде санітарна служба та Національна поліція. З завтрашнього дня допуск до пасажирського транспорту буде виключно у масках. Пасажир, який не має маски, не буде допускатися до перевезення”, – запевнив заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Головний санітарний лікар України також наголосив, що в період карантину скасовуватимуть деякі планові операції. 

“Ми із самого початку визначили госпітальні бази, які першими прийматимуть хворих на коронавірус. Надалі було передбачено перепрофілювання закладів охорони здоров’я, якщо буде масове надходження хворих на коронавірусну хворобу. Для того щоб перепрофільовувати заклади, нам потрібно вивільняти ліжка, на яких перебувають неургентні хворі, чия операція без шкоди для здоров’я може відбутися і через три, і через чотири місяці”, – сказав Ляшко. 

Заступник міністра охорони здоров’я також розповів, що у відомстві не відкидають продовження обмежувальних заходів для запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Водночас рішення ухвалюватимуть залежно від ситуації в країнах Європи та на території самої України.

“Усі заходи, які ми робимо, сьогодні ми робимо з превентивною метою. Водночас ми не виключаємо введення заходів реагування в разі масового поширення захворюваності на території України. Про можливість продовження карантину ми, як МОЗ, будемо виходити з позицією до Кабінету Міністрів ближче до дати завершення діючого терміну карантину”, – підсумував Ляшко. 

Водночас міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що нещодавно на засіданні Кабміну ухвалили важливе протокольне рішення, яке доручає відомству розробити постанову, що дозволить доставляти ліки за допомогою Укрпошти.

Нагадаємо, що задля недопущення епідемії коронавірусної інфекції в Україні запровадили карантин на три тижні. Обмеження ввели, зокрема, на проведення масових заходів, у яких заплановано участь 200 та більше осіб. Також із 12 березня до 3 квітня не працюватимуть навчальні заклади. Із 16 березня 2020 року і до 3 квітня також припиняється в’їзд іноземців та осіб без громадянства на територію України (окрім тих, що мають право на проживання в Україні). 

Про обмеження щодо коронавірусу у світі читайте тут.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: