У МОН планують зменшити кількість вишів в Україні або укрупнити їх

Дата: 15 Січня 2024
A+ A- Підписатися

Протягом останніх років в Україні зменшується кількість випускників шкіл, тому має відбутися зменшення або укрупнення закладів вищої освіти.

Про це заявив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтервʼю The Ukrainians.

Фото: Depositphotos

“Уже зараз розроблено законопроєкт про передумови модернізації мережі закладів вищої освіти. Насправді ж це законопроєкт не лише про зменшення кількості університетів, а ще про покращення їхньої якості”, – зазначив він.

За його словами, 2023 року в Україні було близько 360 тисяч випускників шкіл. П’ятнадцять років тому, у 2008-му, це число сягало 640 тисяч. Спираючись на демографію, яка не враховує показників міграції, пов’язаної з повномасштабною війною, простежується постійне зменшення кількості осіб, які народилися на території України 17 років тому.

За прогнозами Вінницького, до 2033 року в Україні буде приблизно 300 тисяч випускників. Ця цифра передбачає повернення тимчасово окупованих територій Україні.

Щодо університетів, то 2008 року функціонувало близько 350 закладів вищої освіти. У середньому в одному закладі освіти навчалося 6700 студентів. У 2021 році загальна кількість закладів зменшилася до 300, але в середньому в кожному з них було лише 3400 студентів. Середньої цифри контингенту студентів на заклад станом на 2023 рік ще немає, але, ймовірно, вона є відчутно меншою.

“Зважаючи на ці дані, так чи інакше, певне зменшення або укрупнення закладів вищої освіти має відбуватися, але це надзвичайно болісний процес”, – резюмував заступник міністра. 

Нагадаємо, що наприкінці жовтня Кабінет Міністрів погодив законопроєкт про вдосконалення освітнього процесу у вишах. Студентам пропонують дати змогу самостійно регулювати терміни навчання, а також обирати спеціальність після вступу. Крім того, хочуть запровадити дистанційну форму навчання замість заочної та вечірньої. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter