У Молдові оштрафували росіянина, який на воротах посольства РФ написав “Путін – убивця”

Дата: 11 Січня 2023
A+ A- Підписатися

11 січня суд кишинівського району Буюкан оштрафував на 25 тисяч молдовських леїв (1213 євро) росіянина Олександра Кудашова, який у жовтні 2022 року написав “Путін – убивця” на воротах посольства Росії в Молдові.

Про це Кудашов повідомив у фейсбуку. 

Фото: Олександр Кудашов

“Якщо сплатити штраф у 72 години, то буде половина цієї суми. Однак потрібної суми в мене, звісно ж, немає. Тому оголошую збір коштів, щоб мене тут не закрили за несплату, а не за те, що вважаю за потрібне висловити думку переважної більшості людей у Молдові та на всій планеті”, – зазначив чоловік.

Росіянин додав, що він написав “Путін – убивця” кольорами українського прапора. Після цього він підійняв на ворота посольства РФ антивоєнний символ вільної Росії – біло-синьо-білий стяг, а потім обстріляв будівлю з феєрверка. 

Посольство Росії в Кишиневі пізніше заявило, що “ворожа акція” порушує Віденську конвенцію про дипломатичні зносини 1961 року і Договір про дружбу і співробітництво між РФ і Молдовою. Там додали, що очікують, що “ворожа витівка отримає відповідну процесуальну оцінку і не повториться надалі, а винні будуть покарані”.

Нагадаємо, що в грудні 2022 року в Молдові призупинили ліцензії шести російськомовних телеканалів, які поширювали дезінформацію про війну в Україні, а також про події в цій країні.

Водночас причиною стали численні висновки Аудіовізуальної ради Молдови щодо відсутності на цих каналах “коректної інформації у висвітленні національних подій, а також війни в Україні”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter