У міжрегіональному транспорті вимагатимуть сертифікати вакцинації

Дата: 11 Жовтня 2021
A+ A- Підписатися

Кабінет Міністрів посилив обмеження для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епіднебезпеки. Мова йде про автобуси, літаки та потяги міжобласного сполучення.

Про це повідомили у МОЗ.

Фото: Державна прикордонна служба

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення у вищезгаданих регіонах дозволять лише за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу та пасажирів одного із цих документів: 

  • “зеленого” сертифіката та “жовтого” сертифіката для регіонів “жовтого” рівня епіднебезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях;
  • негативного результату ПЛР-тесту або документа про одужання від ковіду, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка порталу Дія;
  • негативного експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник. 

У міністерстві нові правила назвали вимушеним кроком, покликаним стримати поширення ковіду. 

“Наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, які б підтверджували їх COVID-безпечність, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту”, – пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

Нові правила не застосовуватимуться до міських та внутрішньообласних перевезень. 

Два види ковід-сертифікатів – зелений та жовтий – уряд запровадив у середині вересня. Документи міститимуть не лише інформацію про проходження вакцинації, але й дані щодо негативного результату тестування, що діятимуть 72 години, або одужання від ковіду. Жовтий сертифікат видаватимуть на 120 днів тим, хто отримав принаймні одну дозу, а зелений – на 365 днів повністю вакцинованим.

Для власників сертифікатів і закладів, у яких колективи мають такі документи, не діятимуть обмеження так званої жовтої та червоної зон.

Схожі системи працюють і в інших країнах, зокрема в Литві, де людей без так званого паспорта можливостей, який можуть отримати вакциновані, не пускатимуть до торговельних центрів та салонів краси. 

Наразі в Україні вже понад 7,5 мільйона людей отримали одну дозу вакцини, а щеплених двома налічили 6,1 мільйона. 

Фотографія обкладинки: Мінцифри 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: