У мінських школах заборонили Санта-Клауса та англомовні новорічні пісні
У столиці Білорусі, Мінську, класні керівники шкіл отримали вказівку від міської влади утримуватися від використання образу Санта-Клауса та англомовних пісень під час святкових заходів.
Про це повідомляє “Еўрарадыё”.
Водночас педагогам рекомендували акцентувати на білоруських традиціях, хоча конкретного переліку не надали. Наприклад, не уточнили, чи дозволяється залучати образ Святого Миколая або Зюзі – міфологічного персонажа, відомого в Білорусі та на українському Поліссі, який символізує холод.
У розпорядженні зазначається, що на святкових ранках, музичних заходах і корпоративах забороняється використовувати Санта-Клауса, англомовні різдвяні пісні, такі як “Jingle Bells”, а також західні новорічні прикраси. Натомість рекомендується звертатися до білоруських пісень і персонажів.
Раніше в Білорусі вже заборонили вмикати західні різдвяні композиції в торговельних центрах і кафе. У Бресті також ввели заборону на використання образу Санта-Клауса та різдвяних хвойних вінків.
Тим часом, за інформацією “Суспільного”, у російському сегменті інтернету активно поширюють “новорічний” відеоролик, у якому зображено, як військовий протиповітряної оборони збиває ракетою санчата Санта-Клауса.
Сюжет відео розгортається так: Санта-Клаус летить над святковою Москвою в санях, запряжених оленями. У його руці – банка Coca-Cola, а за спиною розташовані ракети з емблемами НАТО. Говорячи англійською, Санта звертається до росіян: “Привіт, росіяни, ось ваші подарунки!”
У наступній сцені молодий військовослужбовець ППО випускає ракету, яка збиває запряжку Санта-Клауса. Поруч із ним сидить Дід Мороз у традиційному костюмі, який схвалює дії військового словами: “Правильно, нічого іноземного нам у небі не потрібно”. Потім Дід Мороз вітає оператора ППО з Новим роком.
Автори відео залишаються невідомими, оскільки їхніх імен або джерела створення ролика не вказано.
Нагадаємо, що окупаційна адміністрація Запорізької області вимагає від керівництва місцевих шкіл замінювати колядки та щедрівки в дитячих новорічних виставах гімном Росії та пропагандистськими піснями.