На Київщині запустили телеграм-канал, який збирає інформацію про мародерів

Дата: 04 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

У Київській області запрацював телеграм-канал, куди можна надсилати фото та відео російських військових, які вчиняли злочини в українських містах.

Про це повідомив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Артем Лазарев. Джерело: телеграм-канал Михайла Федорова

Міністр опублікував фото офіцера спецпідрозділу армії РФ Артема Лазарева, який відправив  своїй сім’ї награбоване в Україні.

“Вони грабували та вбивали мирних людей у ​​Бучі, Ірпені, Гостомелі… і після цього відправляли все награбоване своїм сім’ям. Їхні обличчя зафіксувала камера в офісі служби доставки в Білорусі. Більшість цих убивць уже знайдено завдяки штучному інтелекту. Ще сотні фотографій та відео з обличчями зараз в обробці. Буде знайдено кожного, хто вбивав ні в чому невинних українців у нас вдома”, – написав Федоров.

Він також звернувся до мешканців Київської області, зокрема жителів Бучі, Ірпеня, Гостомеля, щоб вони надсилали фото / відео вбивць з російської армії, шукали відео з камер спостереження, які встигли зафіксувати обличчя окупантів, підіймали відео та фото, які вдалося зробити.

Знайдені фото- та відеодокази можна надсилати сюди: @ruskie_vbyvtsi.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що моніторингова група проєкту “Беларускі Гаюн” опублікувала дані 16 російських військових, які вбивали українців і грабували їхнє майно. Серед награбованого сотні кілограмів одягу, інструменти, телевізори, електросамокат, рибальське приладдя, комплектувальні для комп’ютера і навіть кришка багажника.  

Проєкт виклав прізвища та імена російських мародерів, їхні номери телефонів і вміст пакунків (від 50 до 450 кг), які вони відправили до Росії. Лише за один день, зазначає моніторингова група, солдати ЗС РФ здали на відправлення понад 2 тонни речей, серед яких значна частина крадені. 

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter