У межах пілотного проєкту за 2023 рік документи отримали 62 роми з Мукачева

Дата: 11 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

У червні 2023 року Омбудсман Дмитро Лубінець ініціював реалізацію пілотного проєкту на 2023–2024 роки у місті Мукачево Закарпатської області “Документування осіб з числа ромської національної спільноти та напрацювання юридичних механізмів спрощення цієї процедури”. У результаті цього станом на 31 грудня 2023 року документи отримали 62 особи.

Про це йдеться у щорічній доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Фото: Depositphotos

Згідно з неофіційними даними ромських громадських організацій тільки в Закарпатській області кількість ромів без документів може сягати 10 тисяч.

Упродовж 2023 року працівники Секретаріату уповноваженого спільно з представниками Ромського жіночого фонду “Чіріклі” здійснили моніторингові візити до Закарпатської області для перевірки дотримання прав і свобод представників ромської національної меншини в умовах воєнного стану та подальшого їх документування. 

Зрештою, спільними зусиллями, у межах Мукачівської громади партнери пілотного проєкту зібрали та опрацювали досьє на 271 особу з числа ромської національної спільноти.

“Процес документування триває, проте в умовах широкомасштабної військової агресії РФ проти України представники національних меншин (спільнот) і корінних народів вимушено залишили свої домівки. Ураховуючи втрати або знищення документів, що підтверджують їхній правовий зв’язок з Україною, різко постало питання відновлення втрачених документів”, – йдеться у звіті.

Важливим питанням, за словами Лубінця, залишається проблема здійснення процедури ідентифікації, без якої жодна особа не може отримати документи.

Нагадаємо, що 6 лютого цього року в Мукачеві відкрили ромський інтеграційний центр. Простір працюватиме як багатофункціональний центр для підтримки ромських громад, насамперед ромських жінок та дівчат.

Читайте також: Соціальна ізоляція, ігнорування потреб та множинна дискримінація: з чим стикаються українські роми, рятуючись від війни

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter