У Мелітополі російські військові викрали місцеву волонтерку через донос

Дата: 06 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

У тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області волонтерку Наталю Чурсіну, яка складала списки тих, хто хоче евакуюватися через “зелений коридор” до Запоріжжя, викрали російські окупанти.

Про це повідомляє місцеве видання “РІА-Мелітополь”.

Джерело: “РІА-Мелітополь”

1 квітня до Мелітополя прибув гумконвой. Евакуюватись із ним з міста виявили бажання тисячі містян. Ще більше людей виїхати не змогли та спробували потрапити до списків на наступний “зелений коридор” у Запоріжжі.

Проте містян, які рятуються з окупації, розігнали військові РФ. А Наталю Чурсіну – волонтерку, яка складала списки, викрали.

Як з’ясувалося пізніше, я була затримана за доносом. У суботу в районі 11.00, під час ведення запису охочих виїхати в разі організації “зеленого коридору” на Запоріжжя, мене затримали озброєні люди та відвезли до Мелітопольської комендатури. Там тримали три дні, учора, пізно ввечері 04.04, відпустили. Фізично мене не ображали, але тиснули морально, намагаючися зламати. Дуже дякую всім, хто надав підтримку та допомогу, мені та моїй сім’ї!” – розповіла Наталя.

Як виявилося, волонтерку звинуватили в тому, що вона записувала особисті дані маріупольців. Хоча вона просто допомагала формувати колону для виїзду.

Усі записи, які вела Наталя, вона віднесе до пожежної частини на вул. І. Алексєєва. Але є інформація, що окупанти заборонили формувати колони для евакуації на базі пожежної частини, пригрозивши рятувальникам розправою.

Нагадаємо, у Мелітополі російські військові викрали підприємця, який безкоштовно роздавав людям продукти з власного магазину.

Власники магазину “Темеринда” Валентина Ющенко та Олег Руденко безоплатно допомагали людям, роздаючи продукти всім, хто їх потребує. Це, вочевидь, не сподобалось окупантам.

Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter