У Маріуполі внаслідок обстрілу російських військових разом з мамою загинула 14-річна важкоатлетка Аліна Перегудова.
Про це повідомили у Міністерстві молоді та спорту.
Фото: фейсбук-сторінка Міністерства молоді та спорту України
Перегудова була вихованкою Обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з важкої атлетики та Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю імені Сергія Бубки.
В управлінні фізичної культури та спорту Донецької ОДА зазначили, що у свої 14 років дівчина входила до складу спортсменів–кандидатів збірної команди України, а торік на національному чемпіонаті серед дівчат U17 виборола золоті нагороди й прагнула здобувати перемоги на змаганнях найвищого рівня й надалі: “Важко знайти слова, аби передати глибокі співчуття всім, хто знав загиблих. Вічна пам’ять! Ніколи не пробачимо!”.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вже загинуло 219 дітей, а понад 398 отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Донеччина є одним з регіонів з найбільшою кількістю постраждалих, там таких налічують 139. Ще 115 дітей постраждали у Київській області, 95 — у Харківській, 68 — у Чернігівській, 44 — у Херсонській, 43 — у Миколаївській, 37 — у Луганській, 27 — на Запоріжжі, 17 — на Сумщині й 15 на Житомирщині. У Києві їх кількість сягнула вже 16.
Ці цифри, як постійно підкреслюють в Офісі генерального прокурора, не є остаточними, оскільки робота з встановлення загиблих та потерпілих не припиняється ні в місцях ведення активних бойових дій, ні на тимчасово окупованих та звільнених територіях.
Нагадаємо, що коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.